President Trump ja tema truu pressisekretär Sarah Huckabee Sanders jätavad hüvastiFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 14. juuni 2019 16:52
Valge Maja pressisekretär Sarah Huckabee Sanders lahkub ametist ning kolib tagasi Arkansas'sse, et veeta rohkem aega oma perega.

Pressisekretäri lahkumisest andis teada president Trump oma Twitteri kontol. Huckabee Sanders on presidenti tuliselt toetanud algusest peale ning ka siis, kui presidendi värvikad, vahel vastuollu minevad väljaütlemised naise tööd just lihtsamaks ei tee. Huckabee Sandersi tsitaatide hulka kuulus muu hulgas tõdemus, et Jumal ise tahtis, et Trump presidendiks saaks.

Tema suhe meediaga, kellele ta Valge Maja toimetusi vahendama pidi, oli pehmelt öeldes keeruline. Sageli kordas ta oma ülemuse löökloosungit „fake news“ ehk „libauudised“. Ühel hetkel Valges Majas pressibriifinguid vaat et enam ei korraldatudki. Samas nägid paljud pressiinimesed temas siiski üht Valge Maja stabiilsemat figuuri.

Paistab, et lahkumise põhjus polnud selles, justkui ei saaks pressisekretär enam oma ülemusega läbi. BBC kirjutab, et 13. juunil, pärast Huckabee Sandersi lahkumisest teatamist kinnitas Trump ühel Valges Majas korraldatud üritusel, et Huckabee Sanders on „väga eriline inimene, väga, väga korralik naine“.

„Ta on sõdalane, me kõik oleme sõdalased, peamegi sõdalased olema,“ lisas president. Ka väriseva häälega Huckabee Sanders kinnitas ajakirjanike ees töökohaga hüvasti jättes, et jääb edasi üheks presidendi lojaalseimaks toetajaks.

Huckabee Sanders alustas Valge Maja pressisekretäri tööd 2017. aasta juulis pärast eelkäija Sean Spiceri lahkumist. 36aastane kolme lapse ema ütles, et siirdub tagasi koduosariiki Arkansas'sse ja kavatseb pühendada rohkem aega oma perekonnale.

Kes Sarah Huckabee Sandersi asemele tuleb, president Trump esialgu ei avalda.