Seisukoht

Seisukoht | Kes kaitseb pere lagunemisel isa? (22)

Andra Nõlvak, reporter, 14. juuni 2019, 17:11
Me kaitseme üksemasid, nõuame elatisraha, loome MTÜsid ja ütleme, et „isad astuvad ette”. Aga mis saab siis, kui isa astub ette, aga laste ema ei lase tal olla täisväärtuslik isa.

Paratamatult jäävad suhte purunemisel lapsed pahatihti elama emaga, mis on igati mõistetav, sest ema on ema. Ometi väärib isa täpselt samapalju aega ja võimalusi lapsega koos olla. Kes kaitseb ja aitab aga neid isasid, kes tahavad väga oma lastega koos olla, aga haiget saanud laste ema ei luba ja muutub lausa kiuslikuks?

Isa jookseb ja pingutab, teeb kõik eksnaise soovide järgi, tuleb vastu ja aitab, aga kui palub vastuteenet saab hoopis süüdistuste laviini osaliseks. Kontrolli ja võimu ots on ema käes ja tema dikteerib, kes ja kus, kui kaua ja millal omavahel koos aega veeta saavad. Kui ei meeldi, siis ei lase. Kui isa millegagi välja vihastas, keelab kohtumised. Aga raha nõuab koguaeg? Ja kõige tipuks maalib sellest pere „maha jätnud” isast veel teistele uskumatult halva pildi ja mängib ise ohvrit. Kes aitab sellist isa, kes väga tahab oma lastele olla täisväärtuslik isa, aga ema ei lase?

Alles hiljuti käsitles Kanal 2 „Radar” teemat, kuidas emad tihti isasid hagevad ja pilli lõhki ajavad ning kohtud on peretülide lahendamisest umbes. Ka selles loos oli isa tegelikult väärt palju rohkemat, kui see, mis ta sai.

Ma ei ütle, et rongaisasid pole olemas ja et emad alati kiusu ajavad, aga ka seda tuleb ette. Ja mul on nendest isadest ja lastest kahju, kes selle kõigega toime tulema peavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee