Sativa Store'i uus kanepipood Balti jaama juures.Foto: Martin Ahven
Madleen Vapper 20. juuni 2019 12:18
Juuni algusest kehtima hakanud keeld kannabidiooli (CBD) sisaldava kanepiõli müügile pole Eesti kanepipoodide tiibu kärpinud: keelustatud kanepiõli müük jätkub. 

Mai keskpaigas kirjutas Õhtuleht Tallinnas tegutsevast Eesti esimesest legaalsest kanepipoest Sativa Store, kus müüdi kanepiõisikud, potis kasvavaid kanepitaimi ja CBD-kanepiõli. Tänaseks on firma avanud teisegi poe, mis asub Balti jaama juures. Alates 31. maist keelustati CBD-kanepiõli müümine. Veterinaar- ja toiduameti (VTA) andmetel on tegu uudistoiduga ehk tootega, mille tarbimise ohutust pole veel kontrollitud. „CBD-tooted ei ole toiduna kunagi legaalselt turul olnud,“ ütles VTA toiduosakonna peaspetsialist Airika Salumets.

Mõlema poe klienditeenindajad kinnitasid Õhtulehele, et Sativa Store enam CBD-kanepiõli ei müü. Klienditeenindajate sõnul olevat VTA juba poodides kontrolli teostanud. Poes ei hakka enam silma ühtegi õlipudelit. On vaid klaaspurgid kanepiõitega ja potis kasvavad kanepitaimed.

Kanepitooteid müüakse aga ka veebipoodides, neist üks on cbd.ee. E-poes on kanepiõli ikka veel müügil. Toote juures pole kasutusjuhendit, seega ei ole otsest suunitlust toote manustamiseks. Cbd.ee juhatuse liige Indrek Suve ütleb Õhtulehele, et õli on mõeldud välispidiseks kasutamiseks. Kuidas õli täpsemalt kasutada ja miks? „CBDd kasutatakse kosmeetikatööstuses juba päris suurelt, ju see on kasulik. Isegi Eestis toodetakse CBD- kreeme,“ selgitab Suve. Päris täpset vastust me seega siiski ei saa.