Poliitika

Kadri Simson taandub Keskerakonna juhatusest ja ei osale järgmistel kohalikel valimistel (40)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 14. juuni 2019 12:55
Kadri SimsonFoto: Tiina Kõrtsini
Euroopa komisjoni volinikuks valitud keskerakondlane Kadri Simson kinnitas, et taandub erakonna juhatusest ja ei kandideeri ka järgmistel kohalike omavalitsuste valimistel.

Simson kommenteeris ERRile, et jääb erakonna liikmeks, kuna see ei ole komisjoni liikmena keelatud. Samas on piiratud tema tegevus aktiivses sisepoliitikas ja sellepärast astub ta tagasi erakonna juhatuse liikme ja aseesimehe kohalt. Samuti lahkub ta Pärnu piirkonna esimehe kohalt, kus ta on olnud alates 2011. aastast.

Järgmistest kohalike omavalitsuste valimistest Simson osa ei võta. „Kuna volinik saab oma töökoormusest tulenevalt käi kodumaal märksa harvem kui Euroopa parlamendi saadik, siis pole tõenäoline, et saaksin osaleda Pärnu linnavolikogu töös. Seega ei ole kandideerimine sinna järgmistel kohalike omavalitsuste valimistel otstarbekas,“ kommenteeris ta.

Simsoni sõnul on ka piiratud see, kui sageli ta lähitulevikus Eestisse satub. „Kuna Euroopa komisjoni volinik ei esinda oma koduriiki nagu parlamendisaadikud, vaid katab oma valdkonna teemasid kogu Euroopa jaoks, siis koduriigis käimine tööülesannete korras ette nähtud pole. Minu eelkäijad on seda lahendanud erinevalt. Andrus Ansip oli eesti veidi rohkem kui tema eelkäija Siim Kallas. Eks see selgub,“ sõnas poliitik.