Maailm

Europol: Balti riike võib taas ohustada rahapesuskandaal (14)

Toimetas Aare Kartau, 14. juuni 2019, 11:34
Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa Liidu õiguskaitseorgan Europoli hinnangul võib Balti riike taaskord ohustada Vene rahapesust tulenev skandaal, teatab Reuters.

Europoli rahapesu vastu võitlemise eest vastutav Pedro Felicio ütles Reutersile, et „suured kogused kriminaalset raha“ liigub Euroopasse Venemaalt ja Hiinast. Vene raha oli väidetavalt mitmetesse miljarditesse ulatuva rahapesuaktsiooni keskmes, mis mattis enda alla Taani Danske Banki ja Rootsi Swedbanki.

Samal teemal

„Vene majandusest liigub välja kriminaalse päritoluga miljardeid,“ ütles Felicio ning hoiatas rahapesuskandaalide kordumise eest Balti riikides. Vene keskpank, mis on viimastel aastalt üha karmimalt rahapesu vastu tegutsenud ning mitmeid sellega seotud panku sulgenud, ei soostunud Reutersile olukorraga seoses kommentaari andma. Europoli uurimisrühm teatas viimases raportis, et ka Hiinast liigub Euroopasse iga-aastaselt suuri keelatud summasid.

Hiljutised skandaalid on pannud Europoli rohkem finantskuritegude vastu võitlemiseks panustama. Pedro Felicio sõnul on asjad läinud paremaks, ent Balti riikides on siiski selles osas lüngad. „Mõned Balti riikide pangad on väga haavatavad Vene poolt pärinevale rahapesule. Asjaolud on paranenud, ent olukord on kaugel lahenemisest,“ teatas Felicio, kelle sõnul on ainult aja küsimus, millal eelnevatele sarnane rahapesuskandaal piirkonnas taas lõkkele lööb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;