Maailm

Oma viis last tapnud mees mõisteti vaatamata ekskaasa palvele surma (38)

Toimetas Triin Tael, 14. juuni 2019, 09:21
Timothy JonesFoto: AP/Scanpix
USA vandekohus mõistis surma mehe, kes oli raevuhoos tapnud oma viis last. 

USA telekanali WIS teatel mõisteti Lõuna-Carolinast pärit Timothy Jones (37) süüdi oma laste kägistamises ja surnuks lämmatamises. Vanim ohvritest oli kaheksa-aastane, noorim ühene.

Kyzer ja Jones abiellusid 2004. aastal poolteist kuud pärast tutvumist, kirjutas BBC News. Nad olid mõlemad töötanud Chicago lähistel laste lõbustuspargis. Amber rääkis maikuus kohtus, et nende suhted olid halvenenud Timi usuliste põhimõtete pärast. Mees muutus rangeks ning keelas naisel suud avada. Kui nad üheksa aastat hiljem lahutasid, andis Amber eksmehele laste hooldusõiguse, kuna too teenis Inteli arvutiinsenerina 80 000 dollarit aastas ja tal oli auto. Ema kohtus lastega igal laupäeval kiirtoidurestoranis.

Mõrvapäeval oli Jones läinud marru, kuna avastas kuueaastase Nahtahni kodus elektripistikuga mängimast. Ta tappis poja ning seejärel otsustas ka neli ülejäänud last - Elaine'i (1), Gabrieli (2), Eliase (7) ja Mera (8) - kägistada. Surnukehad mässis mees kilesse ja pani oma autosse, millega sõitis ringi üheksa päevan, enne kui laibad Alabama osariigis maha sokutas. Timi vahistas Mississippi liikluspolitseinik, kes oli tundnud autos surmalehka. 

Kaitseadvokaadid olid väitnud, et Jones oli kuriteo toime pannud hullusehoos. Nende väitel oli Timothy meelemõistuse kaotanud osalt uimastisõltuvuse tõttu - kohtualune oli psühhiaatrile rääkinud, et tõmbas kuni viis korda päevas sünteetilist marihuaanat -, osalt seetõttu, et väidetavalt hülgas Amber ta 19aastase naabrimehe pärast. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee