Foto: Kaspar Pokk
Siim Randla 14. juuni 2019 07:32
Purjuspäi autoga sõitmise eest tingimisi vangistuse saanud endise politseiniku Keity Liivakivi (pildil) karistus jõustus, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele.

2017. aasta 29. detsembri öösel oli 29aastane Keity peolt koju sõitmas, kui ta Häädemeeste vallas Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 142. kilomeetril autoga kraavi sõitis. Nii tema kui ka kõrvalistmel maganud 24aastane kolleeg õnnetuses viga ei saanud. Pärnu maakohus karistas Liivakivi kuuekuulise vangistusega tingimisi. Tema kaitsja vandeadvokaat Indrek Sirk vaidlustas maakohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kes jättis selle muutmata. Kolmapäeval ei võtnud riigikohus Sirki kassatsioonkaebust arutusele. Sirk on öelnud, et Liivakivi tegi 29. detsembril väga suure vea.

„Ta ei ole eitanud alkoholi tarvitanult autorooli istumist. Selle põhjused olid sügavalt isiklikud ning tegemist oli õiguslikult lubamatu teoga. Keity on selle eest maksnud ränka hinda – ta kaotas karjääri politseis, töökoha ja isikliku maine,“ rääkis Sirk.

„Keity ei ole väitnud, et oli juhtimise ajal täiesti kaine, kuid pärast autoga kinnijäämist tarvitatud alkohol tõstis alkoholikoguse üle kriminaalse joobe piiri. Seda kinnitas ka kohtutoksikoloogiline ekspertiis,“ on öelnud Sirk.