Eesti uudised

ÕL FOTOD | Kas ja kuidas on kauplused oma alkoholileti ära varjanud? (41)

Madleen Vapper, 13. juuni 2019 20:45
Postimaja Rimi (Narva maantee 1) alkoholiletid keset poodi. Foto: Robin Roots

Mõmmipiltidega kakaojoogi purk ja õllepudel on riiulil kõrvuti, kuid sellest pole hullu, sest juuni algusest kehtima hakanud alkoholi väljapanekupiirangute eiramise eest sel aastal veel karistada ei saa. Õhtuleht uuris, kas ja kuidas on kauplused nõudmised täitnud. 

Uute piirangute järgi tuleb alkohoolsed joogid poes teistest kaupadest eraldi paigutada ning piirata alkoholi nähtavust ka väljaspool müügipiirkonda. Piirangute eesmärk on vähendada alkoholi tarbimist. Piirangute järgimist  kontrolliv tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet on teatanud, et soovib tänavu kauplejaid pigem nõustada kui kohe trahviga karistada. „Karmimad meetmed võtame käsile siis, kui kaupleja ei tee ametiga teadlikult koostööd ning on pahatahtlik,“ ütleb TTJA kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe.

Alkoholilettide paigutusest ülevaate saamiseks külastasime Tallinnas Rimi, Comarketi, Grossi Toidukaupade, Prisma, Selveri, Konsumi ja Maxima poeketti, neist igas kahte juhuslikult valitud kauplust. Kuigi üldpilt oli positiivne – alkohol oli ära peidetud –, leidus ka kauplusi, kus kõik korras ei olnud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.05.2019
Laupäevast peab alkohol poes seina taga olema
24.05.2019
1. JUUNIL TULEB VÄIKEPOODIDES KAOS: alkoholiseaduse muudatus võib viia kohtusse!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee