Lugejakiri

Kirjatuvi nokast | Riietus on hullem kui pärast sõda (7)

Vanda Orav, klubi Härmalõng, 17. juuni 2019, 17:14
Foto: ARNO SAAR
Kui istuda kasvõi Estonia pargis pingil ja möödub kõige mitmekesisem galerii – see on kohutav! Kas pikk või peenike, paks või lühike – kõik kannavad pükse ja jopet, see on hullem vaatepilt, kui oli pärast sõda.

Kui vähe kohtab meil tõelisi härrasmehi, lavadel, teatris! Mart Sander on üks neist, kes ei eksi etiketi vastu. Endel Pärn on öelnud, et riietus on lugupidamine iseenda ja austus teiste vastu.

Ma tean seda, et noored ei taha korralikud välja näha. Vaja on erineda massist ükskõik mis hinnaga – kas paljas ti.. või tu.. – peaasi, et märgatakse! Ühe ajakirja kaanepildi peale arvas minu tuttava seitsme-aastane poeg, et seal on ju lits!

Viisakusest võiks rohkem kõnelda, headuses ja hoolivusest, sest inimesed on väga tigedad. Kui ma läksin 1937.aastal esimesse klassi, ütles ise – laps, see on sinu töö, tee seda hästi, et elus kergem oleks. Kui ma ise olin õpetaja, püüdsin lastele selgeks teha, et õppimine ongi töö. See mõiste kipub kaduma!

7 KOMMENTAARI

m
Mõistmatu 12. juuli 2019, 21:29
Mis koht see Estonia park on? Kas proua Härma Lõng mõtleb Tammsaare parki Estonia teatri kõrval?
v
vaba 23. juuni 2019, 11:37
On tõesti.Koos selle lääne kapitalismiga tuli meile moodi ka päti riietus stiil ja käitumis norm.Ei saa sa aru,kas on tegemist poisi või plikaga ja kas vabanenuga või vaba inimesega?
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee