Eesti uudised

Pärnu purjenädalal on stardis sadakond sportlast 

Linnaleht, 13. juuni 2019, 17:41
Laser Standardi klassi finaalsõidu start mullusel Pärnu purjetamisnädalal.Foto: Riina Ramst
Reedest pühapäevani toimub Pärnu purjetamisnädala regatt, mis on ühtlasi ühepaadiklasside Laser Radial ja Laser Standard ning kahepaadiklasside RS Feva, 29er, 49er ja F18 purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp.

Võistlejaid on saja ringis ning eestlastele pakuvad konkurentsi Läti purjetajad. Laser Standardil on teiste seas stardis olümpiapurjetaja Karl-Martin Rammo, klassis 49er aga vennad Juuso ja Henri Roihu. Rammo, kelle kõigi aegade parimaks asetuseks on olnud kuues, on Laser Standardi klassi värskes maailma edetabelis 17. positsioonil.

Võistlused avavad reedel kell 13 Pärnu jahtklubis Pärnu abilinnapea Marko Šorin, Pärnu jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi ja Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse kõikidele klassidele reedel kell 15. Laupäeval algavad sõidud keskpäeval. Pühapäeval algavad klasside Laser Radial ja Laser Standard kvalifikatsioonisõidud ja ülejäänud klasside fliidisõidud kell 11 ning Laser Radiali ja Laser Standardi finaalsõidud kell 14.

Pühapäeval jahtklubi ees jõel toimuvaid finaalsõite kommenteerivad purjetajad Rimo Timm ja Taavi Valter Taveter.

Samal teemal

23. aprill 2019, 16:57
TOHOH! Esimene Eesti olümpiasportlane saatis varustuse juba Tokyo poole teele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee