Maailm

KURB: Soome toll peatas kutsikaid smugeldanud eestlase – kaheksa koerakest pandi magama (68)

Toimetas Aare Kartau, 13. juuni 2019 13:05
Õnnetud kutsikad, keda üritati Eestist Soome smugeldada.Foto: twitter.com/HelsinkiPoliisi
Eelmisel pühapäeval peatas Soome toll Katajanokka laevaterminalis eestlase, kes üritas autoga kaheksat koerakutsikat riiki smugeldada. Õnnetud kutsikad tuli magama panna, teatab Yle.fi.

Soome politsei kahtlustab, et 50ndates eluaastates Eesti mees tegeles salakaubaveoga. Õigusemõistjate arvates oli mehe plaan tuua kutsikad Eestist Soome ning need seal maha müüa. 

Uurimist juhtiv kriminaalkomissar Anne Hietala ütles, et mehel polnud mingit dokumentatsiooni loomade päritolu, vaktsineerimise ega terviseseisundi kohta. Samuti puudusid kutsikatel kiibid ning Euroopa Liidus nõutud lemmikloomapassid. Hietala sõnul tuli kaheksa segaverelist kutsikat magama panna, sest nad oleksid võinud põhjustada terviseriski nii inimestele kui ka teistele loomadele. Paar aastat tagasi peeti kahtlusalune sarnaselt kinni dokumentideta loomade Soome importimisel.

Eelmisel sügisel loodi Helsingi politseis loomakuritegudega seotud uurimisrühm. Põhjus seisnes selles, et loomi puudutavad seaduserikkumised olid viimase viie aasta jooksul märgatavalt kasvanud. Loomadega seotud väärtegusid sooritati tihti koos teiste rikkumistega, näiteks majandus- ja maksukuritegudega. Uurimisrühma ülesanne on panna piir loomade üle piiri smugeldamisele. Hietala sõnul on lemmiklooma hankimine salakaubitseja käest vastutustundetu – seni kuni on soovijaid, ei lõpe ka tarnimine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee