Krimi

FOTOD JA VIDEO | Politsei leidis Mustamäe laoruumist kanepikasvanduse (17)

Ohtuleht.ee, 13. juuni 2019, 12:21
Foto: PPA
Hiljuti avastasid politseinikud tänu kodaniku vihjele Tallinnas Mustamäel asuvast laoruumist kanepikasvatuse.

Tähelepanelikud inimesed annavad pea igapäevaselt politseile teada kahtlasest tegevusest ja kodukandis toimuvast narkomüügist. Mais laekus narkopolitseile vihje, et ühest Tallinnas Mustamäel asuvast laoruumist on tunda tugevat kanepilõhna. Politseinikud kontrollisid koheselt laekunud informatsiooni ja pidasid kinni 27aastase mehe, kelle kasutuses olnud laoruumis oli püsti pandud viis telki kokku 159 kanepitaimega. Laoruum oli varustatud kanepi kasvatamiseks vajalike süsteemidega nagu valgustid ja filtrisüsteemid. Mehe kodus toimunud läbiotsimisel leidsid politseinikud sularaha ning kanepikahtlusega ainet. 

Ringkonnaprokurör Arika Almann selgitas, et suures koguses narkootikumide käitlemine on tõsine kuritegu ning iga laekunud vihjet kontrollitakse. „27aastast meest on alust kahtlustada väga suure arvu kanepitaimede kasvatamises ning arvestades mastaape, on tõenäoline, et kanep oli mõeldud müügiks. Kuriteo raskuse tõttu taotles prokuratuur varem karistamata mehe vahi alla võtmist ning kohus rahuldas selle taotluse,“ lisas prokurör.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro sõnul annavad inimesed üha sagedamini politseile teada oma kodukandis toimuvast kahtlasest tegevusest. „Teatajaks võib olla juhuslikult keelatud ainete käitlemist märganud inimene, aga ka näiteks hädas lähedane, kes narkoprobleemide küüsi sattunud pereliikme pärast muret tunneb. Politseile on suur abi tähelepanelikest inimestest, kes narkootiliste ainete müüki enda ümber ei tolereeri ja ohtlikust tegevusest teada annavad.“

Pikaro toob näite, et mõned päevad tagasi helistas hädaabinumbrile 11aaastane tüdruk, kes arvas nägevat, kuidas ühistranspordis viibivad noormehed avalikult narkootikume käitlevad. „See on positiivne näide sellest, et lapsed on teadlikud narkootikumidega seotud ohtudest ja võtavad vaevaks sellest teada anda,“ lisas politseinik.

Põhja prefektuuri narko-ja organiseeritud kuritegude talitusele saab vihjeid edastada automaatvastajale telefoninumbril 612 4465 või e-posti aadressil pohja.vihje@politsei.ee. Talituse juht julgustab inimesi, et helistades või kirjutades tuleks anda võimalikult täpne ja detailne informatsioon, et hõlbustada politseinike tööd vihjete kontrollimisel.

17 KOMMENTAARI

n
Nii ta on!!! 16. juuni 2019, 01:09
Kanepist saab teerajaja teistele narkootikumidele 90% juhtumitest nii ,et ohutut pole siin midagi kallid botaanikud!!!
t
tohhujaa 15. juuni 2019, 16:35
Ebareaalne kuidas riik karistab loodust ja vaba tahet.
Loe kõiki (17)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee