Poliitika

VIDEO | Reinsalu: riigikogu lipuarutusel läks asi mitte üks kord, vaid mitu korda üle võlli (82)

Johanna-Kadri Kuusk, 13. juuni 2019, 12:13
Foto: Youtube/ValitsuseUudised
Neljapäevasel pressikonverentsil tegi välisiminister Urmas Reinsalu avalduse, milles mõistis hukka suuna, mille Eesti poliitika viimastel kuudel võtnud on ja selle, kuidas musta pesu pesemine välismeediasse on jõudnud.

Pressikonverentsil olid veel peaminister Jüri Ratas, siseminister Mart Helme, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning justiitsminister Raivo Aeg. 

 

Reinsalu avaldus: tegeleme sisuga, sellel käral ei ole eesmärki

Reinsalu tegi Facebookis teate, millega nimetas olukorda Eestis tõsiseltvõetavuse kriis.

 

„Vaatasin eile õhtul riigikogu valge saali lippude üle käivat arutelu,“ alustas minister oma avaldust ja lisas, et see arutelu oleks võinud minna kas üle ääre või lennata vastu seina. Reinsalu avaldas muret, et Eesti poliitiline arutelu kipub kaotama relevantsust. „See hääletus näitas suhtumist Euroopa liitu ja jällegi murendati Eesti välispoliitilist riigi kurssi. Neid teemasid sellisel moel parlamendi tundidepikkuseks arutluseks viia on kohatu, mingid asjad peaksid olema rahvusvahelise konsensuse objektiks. Ma kuulsin eile mida Seeder rääkis, et arutati ka NATO lippude teemat, selliseid asju võib arutada tööasjus, aga ma ei kujuta ette et teiste riikide parlamentides oleks selline teema arutlusel,“ rääkis ta küsis, mis siis selle kisa ja kära eesmärk on.

Foto: Youtube/ValitsuseUudised

Minister küsis, kas see oli mure, kuidas riigikogu valget saali dekoreeritakse või oli see poliitiline infooperatsioon.

„Sõbrad, ärme tee kõigest poliitilist pila. Mõned asjad võiksid olla suured ja pühad. Ma ei ole teise klassi poiss, ma saan aru, mis selle eesmärk on. Näidata, et Eestis on välispoliitiline kurss muutunud. Meil on olnud tava, et me ei vii oma sisemisi liikumisi riigist välja. Ma mõistan, et ei ole kerge tulla opositsioonist valitsusse, Mart [Helme- toim.] see käib sinu pere kohta. Nagu mulle tundub, palju raskem on minna teine kord valitsusest opositsiooni, seda on näha Reformierakonna ümber toimuvast ja ka sotsid otsivad oma tasakaalupunkti. Tegeleme sisuga, ärme riski Eesti maine kahjustamisse, arvan, et see ei tasu seda mängu välis- ja sisepoliitilisel areenil ära. See oli see avaldus, mis mind eile õhtul haaras,“ sõnas Reinsalu

Ka majandus- ja taristuminster Taavi Aasa sõnul kulus kolmapäevasel riigikogu istungil rohkem aega lippude üle vaidlemisele, kui sisukale arutelule.

Hilisema pärimise peale täpsustas Reinsalu, et selle avalduse taga ei olnud etteheide ajakirjandusele. „Ajakirjanik kirjutab, mida ta tahab,“ ütles Reinsalu ja lisas, et sageli on ajakirjandusel tasakaalustav roll. Ministri sõnul tuleb arutelu alla tulevad teemad lihtsalt proportsiooni panna. „Eilsel lipuarutusel läks asi mitte üks kord, vaid mitu korda üle võlli.“

Peaminister Ratas kommenteeris sellel teemal, et tuleb arvestada ka sotsiaalmeediaga, mille abil liigub musta pesu pesemine kiiresti riigi piirist kaugemale. Minister tunnistas, et ega see Eesti mainele head ei tee.

82 KOMMENTAARI

o
on demagoog. 18. juuni 2019, 00:14
Peale riigikogu valimisi läks asi üle võlli ja kõik ülejäänu on ainult asjade loogiline jätk.
v
vahe on niipalju 17. juuni 2019, 04:30
et ajakirjandus on ülesostetud ja viimased 10aastat kirjutab vaid Reformi headest tahetest, kuid 5 rikkama hulka me saanudki, praegune valitsus püüab päästa
Loe kõiki (82)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee