Maailm

Täiendatud kl 21.40

KAHTLUSTATAKSE RÜNNAKUT: Omaani lahel sattusid hätta kaks tankerit (5)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 13. juuni 2019, 21:40
Saudi Araabia tanker, mida rünnati mais.Foto: EPA/Scanpix
Täna said Omaani lahel kahjustada kaks tankerit – kahtlustatakse taaskord rünnakut. Laevade meeskonnad õnnestus aga turvaliselt evakueerida, teatab BBC. USA süüdistab rünnakus Iraani.

Kohaliku meedia väitel toimusid mõlemal alusel plahvatused ja tulekahju. Appi tõtanud laevadel õnnestus Marshalli saarte lipu all sõitva Front Altairi ja Panamale kuuluva Kokuka Courageouse meeskonnad turvaliselt evakueerida. Iraan, kelle alused kohaliku meedia väitel 44 meeskonnaliiget üles korjasid, väitis, et tegu oli õnnetusega. Regioonis asunud USA merevägi seda ei usu.

Kuu aja eest toimus samas piirkonnas analoogne juhtum, kui rünnati nelja tankerit. USA väitel oli tollal meremiinide põhjustatud rünnaku taga Iraan, kes seda kategooriliselt eitas. Rünnakud pingestavad veelgi kriitilist olukorda Iraani ja USA vahel Lähis-Ida piirkonnas. 

Kohaliku aja järgi pärastlõunal teatas USA välisminister Mike Pompeo, et süüdistab rünnakus Iraani. Tema sõnul tugineb hinnang USA luureandmetele, mis kinnitab, et relvastus, mida rünnakus kasutati, pärineb Iraanist.

5 KOMMENTAARI

k
kõik eesmärgid passivad 15. juuni 2019, 14:07
muidugi on süüdi Iraan, mitte otsene ründaja ,kes tapab ainult oma raha ja nafta nimel.
õ
14. juuni 2019, 04:55
Õpetussõnad 3:5 Looda Issanda peale kõigest südamest ja ära toetu omaenese mõistusele! 6 Õpi teda tundma kõigil oma teedel, siis ta teeb su teerajad tasaseks! 7 Ära ole iseenese silmis tark! Karda Issandat ja tagane kurjast! 8 See on su ihule terviseks ja luudele-liikmetele kosutuseks.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee