Eesti uudised

Allfilm: meil on linnaga kokkulepe. Kõlvart: filmivõtted on suure küsimärgi all (65)

Ohtuleht.ee, 13. juuni 2019 11:15
Laagna teeFoto: Tiina Kõrtsini
Eestis Christopher Nolani mängufilmi tegemisi esindav Allfilm teatas Facebookis, et pärast kuid kestnu arutamist jõuti Laagna tee sulgemise asjus kokkuleppele. Teed hakatakse filmimise jaoks sulgema graafiku alusel.

Allfilm teatas, et linnaga logistikaküsimuste arutamine on kestnud juba kuid ja tänas koostöö eest nii linna juhtkonda kui ka linnapea Mihhail Kõlvartit.

Samal teemal

„Laagna tee sulgemist soovisime algselt neljaks nädalaks. Konstruktiivsete läbirääkimiste tulemusena linnaga oleme leidnud võimaluse Laagna tee kasutamise vajadust oluliselt vähendada, kombineerides ajutisi tee sulgemisi, ümbersuunamisi ja liikluse möödajuhtimist. Kompromissina läbitöötatud plaan võimaldab meil Tallinnat ja Laagna teed filmis näidata, arvestades maksimaalselt linnaelanike vajadustega. 
Meil on hea meel, et oleme jõudnud punkti, mil saame alustada Tallinnas filmimisega ning oleme tänulikud linnapea Mihhail Kõlvarti, Tallinna linnavalitsuse ja transpordiameti toe ja konstruktiivse koostöö eest. Samuti täname Eesti Filmi Instituuti ja Kultuuriministeeriumi, kes on olnud suureks toeks meie võtete toimumiseks Tallinnas.“

Allfilmi teatel on Laagna tee ümbersuunamiste ja ajutiste sulgemiste üldine plaan selline:

- esmaspäevadel ja teisipäevadel on Laagna tee liiklusele täielikult avatud;
- kolmapäevast reedeni tipptundidel on Laagna tee põhja pool ühistranspordile ja erasõidukitele kasutatav ühes suunas sõitmiseks – hommikul suunaga kesklinna ja õhtul suunaga kesklinnast välja;
- kolmapäeval ja neljapäeval kl. 10-16.30 on Laagna tee suletud;
- reedel on Laagna tee suletud kella kl. 10-15.30;
- nädalavahetustel on Laagna tee liiklusele täielikult suletud.

Muudatused liikluskorralduses toimuvad ajavahemikus 10.-28. juuli.

„Meil on hea meel eduka castingu üle, mille vastu on olnud tohutu huvi - osalenud on üle 12 000 inimese, kellest enam kui 4000 saavad võimaluse osaleda filmivõtetel - see saab kindlasti olema meeldejääv kogemus. Oleme äärmiselt tänulikud kõikidele tallinlastele, kes töötavad filmi tehnilises meeskonnas, toetavad logistikaga, samuti toitlustuse- ja transpordiettevõtetele ning lugematul hulgal teistele kohalike ettevõtetele ja tudengitele, kes on juba panustanud ja teevad tööd selle filmi sündimise heaks. Soovime tänada Tallinna linnavalitsust suure toe eest, mis nad filmimisele on andnud. Filmitegijatel on hea meel elada ja töötada meie kaunis linnas järgmise kuue nädala jooksul, loodetavasti saame tuleval aastal praeguse töö tulemusena valmivat filmi suurel ekraanil ühiselt nautida.“

 

Mihhail Kõlvart: teated filmivõtetest Laagna kanalis on ennatlikud

Teated juulikuistest filmivõtetest Laagna kanalis on ennatlikud, sest kokkulepet filmitegijatega veel pole, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

„Viimastel päevadel me oleme pakkunud erinevaid lahendusi. Meil on hea meel, et Christopher Nolani filmimeeskond mõistis, et neljanädalane Laagna tee täielik sulgemine ei ole meiega läbiräägitav. Konsultatsioonid jätkuvad,“ mainis Kõlvart.

Linnapea ütles, et kuni kõik pole kokku lepitud, pole midagi kokku lepitud ja igasuguseid ennatlikke teateid ja kooskõlastamata tegevusi käsitleme me survestamisena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee