COOP | Sisuturundus

COOPi autoloosi võitja: mul on olnud mitu Volkswagenit, aga mitte nii ilusat ja uhket nagu see Passat! 

COOP | Video: Tatjana Iljina, 13. juuni 2019 11:33
„Saabusin töölt ja läksin isiklikke asju ajama. Mulle tuli kõne tundmatult numbrilt – mõtlesin, et olen millegagi hakkama saanud. Aga sooviti hoopis palju õnne. Ma ei tahtnud tükk aega autovõitu uskuda, aga kui see lõpuks kohale jõudis, oli väga huvitav tunne. Võttis ikka jalad värisema,“ meenutab COOPi autoloosiga uue Volskwagen Passati võitnud Annika Arro (41).

Annika osales autoloosis kuue piletiga, mis tähendab, et ta kulutas maikuu jooksul COOPi poodides vähemalt 300 eurot. Võidule viinud ostud tegi ta Aruküla Konsumist, mille ees sai Annika ka Volskwagen Passati võtmed kätte. Üleandmisele oli kogunenud mitukümmend inimest, kes Annikat korraliku aplausiga kostitasid. „Et isa ja ema tulevad kaasa elama, ma teadsin – aga teisi nii palju on, seda ei aimanud. Kohal oli õpetajaid, kolleege, õpilasi ja ka neid, kes lihtsalt siia sattusid,“ seletab Annika. Muide, juhuslikult möödunud vallavanem võttis isegi vaevaks õnnitlema tulla!

Annikaga koos tulid autot vastu võtma tema neli last: Helena (15), Mihkel (11), Kaur-Sander (5) ja Emma (2). „Kahjuks on minu kaasal täna tähtis tööpäev ning tal ei olnud võimalik siia tulla. Aga kui ma talle auto võidust rääkisin, siis võttis temalgi jala värisema,“ tõdeb Annika. Kui kõigil oli pidulikul tseremoonial naeratus kõrvuni, siis väike Emma oli situatsioonist mõnevõrra häiritud. Nii pea, kui ema istus esimest korda autosse, pistis väike preili kisama ega jätnud enne, kui teda sülle võeti. Auto on lapse jaoks ilmselt valet värvi, nagu naljatasid asjaosalised.

„Emma on hästi hakkaja ja iseteadlik. Näiteks teatab tema, et läheb nüüd lasteaeda ja hakkab astuma – meil on vaja vaid sabas püsida,“ kirjeldab Annika muigvelsui oma pesamuna iseloomu.

Õpetajatööd teeb missioonitundest

Annika on loodusainete õpetajana elatist teeninud juba 2001. aastast. Praegu töötab ta Aruküla Vaba Waldorfkoolis poole kohaga, sest tütar on veel väike.

Annika tõdeb, et õpetajatöö on võrdlemisi keeruline ning selle jaoks peab olema kutsumus. „Sa saad teha õpetajatööd ainult siis, kui see tuleb südamest. Kui see on sinu missioon. Muidu on koormus ja intensiivsus nii suur, et lihtsalt ei pea vastu. Tuleb leida üles need muud head küljed ning tahtmine noortega tegeleda,“ mõtiskleb Annika. Samas avaldab naine, et temagi on korduvalt mõelnud, kas ikka peab sel ametikohal vastu. „Õpetajatöö ei saa olla ühesuunaline – et mina seisan klassi ees ja mina tean. Õpilasi peab kuulama, milliseid lahendusi ja ideid sealt tuleb. See on väga kihvt,“ lisab ta.

Arukülas on Annika kuueliikmeline pere elanud ligi neli aastat. „Meie kodu asus varem Peetris, aga see oli minu jaoks liiga uus ja kandiline. Mulle meeldib side vanaga ning eelistan pigem elada maal kui linnas. Olen elanud nii Lasnamäel kui kesklinnas suurte puude keskel, aga see polnud päris see,“ pajatab Annika.

Ta leiab, et ka laste jaoks on maal elamine ja pisikeses koolis õppimine parem. „Aruküla on rahulikum, rõõmsam ja puhtam keskkond. Siinses koolis on nad kohustatud iga vahetund väljas käima, superluks on õppida. Klassid on väiksemad, süsteem natuke teine ja lastel lubatakse rahulikumas tempos avaneda. Väga ilusad õied tulevad,“ räägib Annika. Ta tunnistab, et kõige vanem tütar igatseb siiski veidi Tallinna, kuid sinna sõita pole üldse kauge – rongiga on Arukülast pealinna kõigest 20-25 minutit.

Pere lemmikautoks on pikalt olnud Volkswagen

Annika ja elukaaslase Mihkli peret on tükk aega rõõmustanud erinevad Volkswagenid. „See on kuidagi nii kujunenud, et meie autod on Volkswagenid,“ naerab Annika. „Olen pika aja jooksul erinevaid autosid kasutanud ning minu jaoks on just Volkswagen tõeliselt töökindel sõiduk ja loomulikult on disain väga ilus. Aga nii ilusat ja uhket autot nagu see Passat, pole mul veel olnud!“

Mõni kuu tagasi pandi ka üks perekonna Volkswagenitest müüki. „Loobusime sellest raske südamega, sest kahte suurt autot pidada on kulukas,“ nendib Annika. Teiseks probleemiks on see, et perekond on niivõrd suureks kasvanud ja viiekohalisse autosse enam ei mahu – kui terve perega kuhugi minna, siis tuleb võtta elukaaslase Volkswageni buss.

Kuigi Aruküla on pisike ja ringi saab liikuda jalgsi, kasutab Annika autot üsna tihti. „Peamiselt siis, kui on vaja linnas käia – rohkem kaupa osta või mingeid teenuseid tarbida. Ja ega vihmase ilmaga ka jalgrattaga lasteaia vahet ei sõida,“ nendib ta. Muide, järgmised suuremad autosõidud on perel juba ette teada: jaanipäevaks minnakse Annika vanemate juurde Viljandimaale ning pärast seda Põhja-Norrasse polaarpäeva kaema.

Aruküla Konsum asub Annika kodust kõigest kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel. „See on meie kodupood, võiks isegi öelda, et meie varukülmkapp. Pere on suur ning kuna väga mahukat külmkappi pole, tuleb sujuvalt varusid täiendada. Meie nädalatoit ei mahuks külmkappi ära – külmikuid peaks olema mitu!“ seletab Annika naerdes.

Ka auto üleandmiselt koju suundudes haarab Annika Aruküla Konsumist kaasa snäkid ja tordi, sest sõbrad ning pere ootavad teda kodus, et võitu tähistada! „Ei teagi, kui palju inimesi nüüdseks sinna jõudnud on. Homme plaanin tähistada võitu ka töökaaslastega – täna enam nende sekka ei jõua,“ ütleb Annika.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurima autoloosi käigus loosib COOP iga kuu oma klientide vahel välja uhiuue Volkswagen Passati päriseks. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee