Eesti uudised

Täiendatud 22.19 - neljapäeva õhtuks installatsioon taastati

FOTO | Tori valla laulupeo installatsioon soditi täis haakriste ja sõimu (112)

Johanna-Kadri Kuusk, 13. juuni 2019 10:26
Täis soditud südaFoto: Facebook/torivallateataja
Tori valla elanikke ootas täna hommikul ebameeldiv vaatepilt sellest, kuidas laulupeo puhul üles pandud südamekujulisele installatsioonile oli soditud haakriste ja sõimu.

„Kaduge Eestist minema! Värdjad,“ oli soditud südamele haakristide ja „sieg heil“ kõrvale.

Tori valla Facebookis palutakse kõikidel, kes kolmapäeva õhtul või neljapäeva öösel midagi nägid, võtta ühendust piirkonnapolitseiniku Piret Dreimanni või Tori valla korrakaitseametniku Priit Rööbiga.

„Anname endast parima, et laulu- ja tantsupeo sümbol taastada,“ seisis postituse lõpus.

Tori valla korrakaitseametnik Priit Rööp kommenteeris Õhtulehele, et kuigi nad ei ole vandaale veel kätte saanud, ei ole lootus ka täielikult kadunud.

„Päris lootusetu see olukord ei tundu, me tegeleme sellega praegu. Alati on nii, et kus on tegijaid, seal on ka nägijaid. Loodame need teglased veel kätte saada. Ma saan aru, et osadele võib-olla see süda ei meeldinud, aga see ei õigusta mitte mingil moel sodimist,“ kommenteeris ta. 

Piirkonnapolitseinik Piret Dreimann sõnas, et süüdlaste leidmiseks vaadatakse üle valvekaamerate jäädvustatud videomaterjali. „Meil on arvamus, et nad olid ikkagi kohalikud, keegi ei tule kaugelt kohale, et midagi sellst teha. Väga halva maiguga on see küll,“ kommenteeris korrakaitsja.

Neljapäeva õhtul teatas Tori vald Facebookis, et installatsioon on taastatud, kuid uurimine rikkumise osas veel käib.