Maailm

Mehhiko president müüb oma lennuki, et illegaalse rände vastu võidelda (3)

Toimetas Aare Kartau, 13. juuni 2019 10:10
Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador.Foto: Reuters/Scanpix
Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador tõotas, et müüb oma luksusliku ametilennuki ning kasutab saadud tulu illegaalse migratsiooni vähendamiseks, teatab BBC.

Kolmapäeval toimunud pressikonverentsil uuriti Lopez Obradorilt USAga sõlmitud kokkuleppe kohta, millega peab riik oma lõunapiiri kindlustama ning 45 päeva jooksul immigratsiooni vähendama. President kinnitas, et raha taha leping ei jää: „Selle kohta, palju see plaan maksab – ütleme nii, et meil on selleks eelarve.“ Lopez Obrador väitis, et plaani teostamiseks tuleb raha presidendi ametilennuki müügist. Ise on president varasemale lubadusele vastu tulles reisinud ametiajal vaid kommertslendudega.

Mehhiko presidendi lennuk Boeing 787-8 Dreamliner. Foto: Reuters/Scanpix

Osad mehhiklased kritiseerivad sotsiaalmeedias presidendi otsust lennuk müüa. Argumendina tuuakse välja, et Mehhiko maksumaksjate raha eest ostetud lennuki müügist tulev raha raisatakse mitte-mehhiklastest migrantide tarbeks. Samuti ollakse pessimistlikud, et lennuk suudetakse üldse 45 päeva jooksul maha müüa, kui see pole õnnestunud viimasel kuuel kuul.

Samal teemal

12.05.2019
UPS! Trump lehvitas avalikult „salajast“ rändeleppe dokumenti, mille sisu fotograafid jäädvustasid