Maailm

Mehhiko president müüb oma lennuki, et illegaalse rände vastu võidelda (3)

Toimetas Aare Kartau, 13. juuni 2019, 10:10
Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador.Foto: Reuters/Scanpix
Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador tõotas, et müüb oma luksusliku ametilennuki ning kasutab saadud tulu illegaalse migratsiooni vähendamiseks, teatab BBC.

Kolmapäeval toimunud pressikonverentsil uuriti Lopez Obradorilt USAga sõlmitud kokkuleppe kohta, millega peab riik oma lõunapiiri kindlustama ning 45 päeva jooksul immigratsiooni vähendama. President kinnitas, et raha taha leping ei jää: „Selle kohta, palju see plaan maksab – ütleme nii, et meil on selleks eelarve.“ Lopez Obrador väitis, et plaani teostamiseks tuleb raha presidendi ametilennuki müügist. Ise on president varasemale lubadusele vastu tulles reisinud ametiajal vaid kommertslendudega.

Mehhiko presidendi lennuk Boeing 787-8 Dreamliner.Foto: Reuters/Scanpix

Osad mehhiklased kritiseerivad sotsiaalmeedias presidendi otsust lennuk müüa. Argumendina tuuakse välja, et Mehhiko maksumaksjate raha eest ostetud lennuki müügist tulev raha raisatakse mitte-mehhiklastest migrantide tarbeks. Samuti ollakse pessimistlikud, et lennuk suudetakse üldse 45 päeva jooksul maha müüa, kui see pole õnnestunud viimasel kuuel kuul.

3 KOMMENTAARI

r
RS2 13. juuni 2019, 17:39
Ei saa aru, kuidas saab inimene kes müüm oma luksuslennuki maha, et raha abivajajatele jagada, nin lendamise tarvis kasutab hoopis tavalennukid, saab ...
(loe edasi)
k
13. juuni 2019, 16:24
Kes tahab kongolasi koos ebolaga? Tehke enampkkumine. Leetrid on köki-möki selliste hädade kõrval.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee