Krimi

ETTEVAATUST! Väljapressijad ähvardavad avaldada delikaatsed pildid, kui ei tehta krüptoraha ülekannet (13)

Ohtuleht.ee, 12. juuni 2019 19:26
Foto: PantherMedia/Scanpix
Ida prefektuur hoiatab inimesi väljapressimiskirjade eest, millega ähvardatakse ülekande mitteteostamisel ohvri delikaatsed salvestised avaldada. 

Ida prefektuuri kriminaalteabetalituse juht Marika Vodja sõnul on laialt levinud väljapressimiskirjad, milles kirjutaja väidab, et on inimese seadmesse häkkinud ning salvestanud kogu võrguliikluse ja teinud veebikamerast salvestisi, kirjutab Ida prefektuur sotsiaalmeedias. 

„Kirjutaja ähvardab, et kui ohver ei teosta bitcoin’ides ülekannet teatud summale, avalikustab ta tehtud delikaatsed salvestised, saates need sõpradele, tuttavatele, kolleegidele. Reeglina annab ta ülekande tegemiseks piiratud aja. Vahel lisatakse kirja saaja vana parool, e-posti aadress või telefoninumber, mis tegelikult on varasemalt kas mõne netimängu või –küsimustiku kaudu avalikuks läinud,“ nentis politseinik.

Sarnased kirjad on hiljuti saadetud vähemalt kahele Ida-Virumaa elanikele. "Taolistele kirjadele ei tasu reageerida ja kindlasti ei tohi kirja saatjale raha maksta,“ hoiatas Vodja.

Juhul, kui kirjas mainitud salasõna on teil endiselt kasutusel, tasub parool ära vahetada.

Veebilehe Have I Been Pwned (https://haveibeenpwned.com) abil saab kontrollida, millised sinu e-posti aadressiga seotud paroolid on avalikud. „Kui nende hulgast leiad enda aadressi koos parooliga, tuleb salasõna viivitamatult ära vahetada,“ soovitas politseiametnik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee