Eesti uudised

ÕL VIDEO | Inimtühi Turba alevik saab 8 miljonit eurot maksva raudtee (72)

Liina Hallik | Video: Martin Ahven , 12. juuni 2019, 18:52
Foto: Martin Ahven

„Minul seda rongi vaja ei ole,” ütleb 40 aastat raudtee ääres elanud mees. „Varem sai ikka vahel sõidetud, kui rong Haapsallu käis.” Riispere-Turba kuuekilomeetrine raudteelõik läheb maksma 8 miljonit eurot. Elron loodab alla 1000 elanikuga külast leida 100 000 uut rongireisijat aastas ehk 273 inimest päevas. 

Kolmapäeva pärastlõunal on Turba alevik inimtühi. Bussipeatuses istub ihuüksinda mees, kes mind nähes ilmselgelt rõõmustab ning lahkelt enda kõrval istet pakub. Boris ei ole raudtee ehitusest kuulnud. „Ma ei tea sellest midagi, ma ei ole kohalik,” sõnab ta. „Kui rong sõidaks, tuleks ikka rongiga, saaks kiiremini.” Boris käib Tallinnast Turbasse tööle. Kui palju selliseid inimesi veel on, mees öelda ei oska. „Meil on brigaad 25-30 inimest, osad tulevad ka oma autoga. Töötame seal tehases.”

950 elanikuga Turba alevik asub täpselt poolel teel Tallinnast Haapsallu. Alevikku läbiv Haapsalu raudtee rajati 1904. aastal. Tänases Turbas on nii madalamaid kortermaju kui ka aedadega ümbritsetud ühepereelamuid. Siin on põhikool võimlaga, lasteaed, kauplus, rahvamaja, raamatukogu ja perearstikeskus. Turbast on korralik liinitaksoühendus Tallinnaga, Haapsalu-Tallinna maanteel sõitvad bussid peatuvad aleviku servas. Juba on endisesse Turba raudteepeatusesse rajamisel uus 138meetrine ooteplatvorm.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25. juuni 2019, 13:48
Lux Express katsetab sügisest kuupileteid
20. aprill 2018, 09:46
Tallinna-Haapsalu raudteetammi omanik kaebas ministeeriumi kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee