Maailm

Imepääsemine: mees kukkus 243 meetrit ja jäi ellu (2)

Tõnis Erilaid, 12. juuni 2019 19:17
HOIATUSTEST EI HOOLITA: Crater Lake'i ümbritsevad sildid, mis hoiatavad, et järsule kõrgele kaldale ei tasu lähedale minna.Foto: Vida Press
Esmaspäeval oli 21aastane Robert Kalmbach koos sõbraga  kella kümne ajal hommikul ronimas Oregoni osariigis kustunud vulkaanikraatri juures mäetippu, et sealt alla suusatada, kui nõlv ta jalge all järele andis.

Sõbrad polnud hoolinud hoiatussiltidest, mis pandi üles, kui avastati, et viimati 5000 aastat enne meie ajaarvamist pursanud vulkaani kraatri serv on pudedaks muutunud ja võib iga hetk variseda. Seekord nii juhtuski. Kalmbach  kukkus 243 meetrit enne, kui pidama jäi. Ta suutis ise päästjad kohale kutsuda, kirjutab internetiportaal OregonLive. 

Päästjad laskusid piki kraatrinõlva alla, kuid ei suutnud noormeest kohe leida, kuigi kuulsid tema hõikeid kusagilt altpoolt, kirjeldab Kalmbachi elukaaslane. Kohale toodi kopter, mis mehe asukoha tuvastas, ja kui päästjad olid ta ära toonud, ka haiglasse viis. Seal leiti, et vigastused pole eluohtlikud.

Varemgi on mitu korda kraatrisse kukutud ning isegi surma saadud. „Me treenime end pidevalt, et liiguljaid matkajaid päästa, kes ise ohust ei hooli. Kulub tunde, et kukkunuteni jõuda ja me ise oleme ronides samuti suures ohus,“ ütles üks päästjaist ajakirjanikele.

Samas on julgemad ja osavamad inimesed kraatri madalamatelt nõlvadelt teinud efektseid vettehüppeid. Kraatri põhja on tekkinud nimelt Ühendriikide sügavaim (ja maailmas üheksandaks sügavaim) järv, 543 meetri sügavune Crater Lake. Järv ise ja selle ümbruskond on üks Ühendriikide rahvusparke ja meelitab igal aastal tuhandeid matkajaid ligi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee