Maailm

Macron: Euroopa Komisjoni presidendiks passiks kõige paremini Angela Merkel (10)

Tõnis Erilaid, 12. juuni 2019, 19:52
VASTUOLUD? Fotolt jääb mulje, et Angela Merkel kavatseb Emmanuel Macronile äiata, kui too teda rahustavalt õlale patsutab.Foto: Reuters/Scanpix
Mai lõpus istusid Euroopa mõjukaimad poliitikud, Saksa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsuse president Emmanuel Macron, Brüsselis eravestlusele igavavõitu pruunide nahktugitoolidega ruumis, ainsaks ehteks kehva väljanägemisega potilill aknalaual. Üks teemadest oli, kuidas kõrvaldada vastuolu: Merkel nägi Euroopa Komisjoni tulevase presidendina sakslast Manfred Weberit, Macron pigem praegust Brexiti läbirääkijat, prantslast Michel Barnieri. Tulemusi kõnelusel polnud, aga teisipäeval lõhkas Macron tõelise uudispommi: tema näeks Angela Merkelit ennast komisjoni presidendina. 

Mõte pole iseenesest uus. Sügisel ametist lahkuv Euroopa Komisjoni praegune president Jean-Claude Juncker ütles kevadel, et kantsler Merkel on sobiv kandidaat juhtivale ametikohale Euroopa Liidus. Juncker küll ei täpsustanud, millist ametit ta mõtles, kuid lisas, et ta ei suuda ette kujutada, kuidas Merkel pärast kantsleriametist loobumist järsku poliitikast kaob. Ühtlasi nimetas ta Merkelit tõeliseks postmodernistliku kunsti loominguks.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

8. juuni 2019, 04:00
Millega läheb ajalukku Suurbritannia peaminister Theresa May?
17. mai 2019, 12:30
KUULUJUTUKATEL PODISEB: kas Angela Merkel kolib Berliinist Brüsselisse?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee