Maailm

Moskvas tulid kolleegid ja koolinoored ajakirjaniku toetuseks meelt avaldama (1)

Toimetas Tõnis Erilaid, Greete Kõrvits, 12. juuni 2019 17:50
Foto: AFP/Scanpix
Riias peakontorit pidava internetiportaali Meduza uuriv ajakirjanik Ivan Golunov vahistati süüdistatuna narkokuriteos 6. juunil. Algusest peale oli ajakirjandus nii Venemaal kui välisriikides kindel, et tegelikult sokutas korruptsiooni paljastamisega tegeleva uuriva ajakirjaniku seljakotti ja üürikorterisse narkootikume hoopis politsei. Sama väitis ka ajakirjanik ise.

Kuigi teisipäeva õhtul vabanes Golunov koduarestist ja süüdistus tema vastu tühistati, otsustasid meeleavalduse korraldajad, et varem tema toetuseks kavandatud üritus ei jää ära – hoolimata sellest, et Moskva linnavõimudelt ei saadud selleks luba. Meeleavaldusele kesklinnas tuli kolmapäeval üle 1200 inimese, peamiselt ajakirjanikud ja koolinoored. Nad nõudsid Golunovi vahistamist korraldanud politseinikele karmi karistust.

Samal teemal

Politsei vahistas – mõnel korral ülemäärast jõudu kasutades – rohkem kui 200 inimest. Teiste seas ka opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi (pildil), keda ähvardab Ehho Moskvõ andmeil 30päevane arest. 

Golunovi juhtumi võttis enda õlule Venemaa siseminister Vladimir Kolokoltsev, kes kinnitas, et Golunovi vastu esitatud tõendid olid ebapiisavad. Minister oli ka see, kes Golunovi koduaresti tühistas.

6. juunil „avastasid “ Golunovi vahistanud politseinikud tema kotist rohkem kui kolm grammi kanget mõnuainet mefedrooni. Hiljem leiti tema üürikorterist väidetavalt ka 5,42 grammi kokaiini. Selle osas, kas Golunovi taskus või kodus siis oli narkootikume või mitte ning kuidas need sinna võisid sattuda, minister Kolokoltsev ei kommenteerinud.

Samal teemal

11.05.2019
Narkokuritegudes süüdi lavastatud Vene ajakirjanik pääses vabaks
09.05.2019
Vene ajakirjanik: politsei sokutas mu kotti narkootikume!