Poliitika

KUIDAS NII? Maksuameti juht võinuks ka ilma töötamata teenida mitmeteistkordset Eesti keskmist (12)

Ohtuleht.ee, 12. juuni 2019, 16:45
Maksuameti juht Valdur Laid võiks ka ilma töötamata teenida paarikümnekordset Eesti keskmist palka.Foto: Teet Malsroos
Vaikselt avalikkuse ette jõudvad poliitikute ja kõrgemate ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonid toob esile huvitavaid anomaaliaid. Kuidas teenis maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid eelmisel aastal kuus keskmiselt 30 000 eurot? Seda olukorras, kus ta töötasu on ligi 6500 eurot. 

Küsimuse vastuseks on Laidi eelmine töökoht TeliaSonera Finlandis, kus ta töötas kuni 2017. aasta keskpaigani, mil temast sai maksu- ja tolliameti juht. Kuna Soomes on ülitavaline, ka meil üha tavalisem, siis tippjuhtidele pannakse töölepingutesse sisse ka klausel konkurentsikeelust, mis tähendab, et kindla ajaperioodi jooksul ei tohi samas valdkonnas töötada.

Seega võib lihtsa arvutuse kaudu öelda, et Laid saab Soomest igal kuul ligi neli korda maksuameti juhi palgast kõrgemat hüvitist, sest ta rakendab enda oskusi Eesti riigiasutuses, aga mitte mõnes teises telekommunikatsioonifirmas.

12 KOMMENTAARI

p
praeguse koalitsiooni pooldaja 16. juuni 2019, 16:46
Praegu õige aeg taastada MTA juhiks endine Marek Helm,kes oli aus ja kuna hakkas ka riigikogulastega seotud firmade juhtkonnalt nõudma seaduste järgimist,lasid rehvid ta lahti.Sundisid tagasi astuma.
a
Ants. 14. juuni 2019, 12:42
Ainuke asi huvitab,kas tal on sellelt tulult ka tulumaks 20% kinni peetud riigikassasse? Kuhu vaatab Maksu- ja Tolliamet?
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee