Poliitika

OTSUSTATUD! Euroopa Liidu lipp ei sobi Eesti lipu kõrvale (86)

Toimetas Triinu Laan, 12. juuni 2019, 16:00
Euroopa Liidu lipp on veel valges saalis. Foto: Riigikogu kantselei
Riigikogu otsustas kolmapäeval, et Euroopa Liidu lipp ei sobi Eesti lipu kõrvale riigikogu Valges saalis. Kirglik vaidlus Euroopa Liidu lipu sobivuse üle kestis ligi kaks tundi ning vajas koguni kaht hääletuskorda. 

Esimese hääletustulemuse järgi toetas 32 riigikogu liiget Reformierakonna ettepanekut tuua EL-i lipud Valgesse saali tagasi, 34 olid sellele aga vastu. Hääletusel ei osalenud 27 saadikut. 

Teises hääletusvoorus hääletas ettepaneku poolt 38, vastu 39 saadikut.

Samal teemal

Eesti Reformierakonna fraktsioon esitas 30. aprillil riigikogu juhatusele ettepaneku taastada olukord, kus riigikogu Valgesse saali on kõrvuti paigutatud Euroopa Liidu lipp ja Eesti Vabariigi lipp.

Euroopa Liidu lipud käskis Valgest saalist eemaldada riigikogu esimees Henn Põlluaas 29. aprillil. 

"Selgitan veidi seda olukorda. Riigikogu Valge saal on meie kõige esinduslikum tseremoonia- ja esindussaal. Seal on kogu aeg lehvinud Eesti Vabariigi lipud. Seoses Euroopa eesistumisega enne seda toodi sinna ka Euroopa Liidu lipud. Paraku need Euroopa Liidu lipud erinevalt traditsioonile ja tavale unustatigi sinna. Vastavalt senisele kombele ja tavadele on, kui meil on mingisugused tähtpäevad, mingi riigi delegatsiooni visiit, siis on toodud sinna ka selle vastava riigi või organisatsiooni lipud, pärast on siis need ära viidud ja toodud Eesti lipud tagasi. Nüüd juhtus nii, et Euroopa Liidu lippe, mis sinna toodi, millega asendati pooled Eesti lipud, neid enam tagasi Eesti lippude vastu ei vahetatud," selgitas Põlluaas riigikogus. 

"Need, kes täna hääletasid vastu või jätsid hääletamata, andsid kaudselt mõista oma suhtumisest ka Euroopa Liitu," kommenteeris otsust riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee