Eesti uudised

Haridusministeerium tahab Euroakadeemia kinni panna (22)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 12. juuni 2019 11:24
Tondi 55Foto: Tiina Kõrtsini
Haridus- ja Teadusministeerium teeb valitsusele ettepaneku Euroakadeemialt õppe õiguste ära võtmiseks, kuna riikliku järelevalve tulemused osutavad tõsistele ja pikka aega süvenenud probleemidele õppetöö läbiviimises, kõrgkooli juhtimises ja jätkusuutlikkuses. Euroakadeemial keelatakse uute üliõpilaste vastuvõtt.

Ministeeriumi asekantsler Indrek Reimand tõdes, et Euroakadeemia õppetegevus ei vasta kõrgkoolile esitatavatele nõuetele ning olukorra paranemise märke ei paista. „Kui kõrgkool ei suuda tagada õppe kvaliteeti, siis sellega rikutakse nii üliõpilaste, tööandjate kui ka kõigi teiste huvipoolte õigustatud ootust kvaliteetsele kõrgharidusele ning seda ei saa lubada,“ ütles Reimand. 

Euroakadeemia õppe õigused on kavas tunnistada kehtetuks alates 31. augustist 2020. Tänavu sügisel algava õppeaasta jooksul on võimalik enamusel praegustest üliõpilastest kõrgkool lõpetada.

Euroakadeemias õpib praegu 280 üliõpilast, neist 46 esimesel kursusel. Esmakursuslastele, kes ei jõua oma õpinguid järgmise õppeaasta lõpuks lõpetada, leiab Euroakadeemia koostöös ministeeriumiga võimalused õpingute jätkamiseks teistes kõrgkoolides või korraldab õppetöö tihendatud graafiku alusel, mis võimaldaks neil siiski õpingud lõpetada.

Taustainfo:

  • Möödunud aasta augustis tegi Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu otsuse mitte akrediteerida Euroakadeemiat.
  • Mullu septembris algatas Haridus- ja Teadusministeerium riikliku järelevalve, saamaks täiendavaid argumente ja infot, kas anda kõrgkoolile kuni kaheaastane tähtaeg uuel institutsionaalsel akrediteerimisel osalemiseks või algatada kõrgkoolile antud õppe õiguste kehtetuks tunnistamine.
  • Probleemidele Euroakadeemias on osutanud ka Politsei-ja Piirivalveamet, kes tunnistas detsembris 2018 kõrgkooli juba teist korda ebausaldusväärseks. Seetõttu ei saanud Euroakadeemia enam võtta vastu välisüliõpilasi kolmandatest riikidest.
  • Keeleinspektsioon viis kõrgkoolis läbi keelekontrolli ja suunas kuus inimest keeleeksamile. Töötajate eesti keele oskust üldiselt hinnati kehvaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee