Maailm

Naine anub armu oma eksmehele, kes tappis nende viis last (19)

Toimetas Triin Tael, 12. juuni 2019, 11:16
Amber Kyzer 11. juunil kohtus. Foto: AP/Scanpix
Ameeriklanna, kelle eksmees tappis nende viis last, anub BBC Newsi teatel, et vandekohus ei määraks mõrtsukale surmanuhtlust.

Amber Kyzer rääkis Lõuna-Carolina kohtule, et eksabikaasa Tim Jones juunior ei ilmutanud küll tema laste vastu vähimatki halastust, "aga mu lapsed armastasid teda".

37aastane Tim mõisteti maikuus süüdi viie lapse tapmises 28. augustil 2014 oma kodus Lexingtoni lähedal. Noorim ohver oli aastane, vanim kaheksane. Vandekohus peab otsustama, kas mõrtsukas saab karistuseks surmanuhtluse või eluaegse vangistuse. 

"Olen kuulnud, mida mu lapsed üle elasid ja kannatasid," ütles Amber Kyzer teisipäeval kohtus. "Ja emana rebiksin ma Timil näo eest, kui saaksin. Seda räägib ema minu sees. Seda räägib emakaru."

Kuid Kyzer on enda sõnul suurema osa elust surmanuhtluse vastu olnud. 

Raevuhoo vallandas poja mäng elektripistikuga

Kyzer ja Jones abiellusid 2004. aastal poolteist kuud pärast tutvumist. Nad olid mõlemad töötanud Chicago lähistel laste lõbustuspargis. Amber rääkis maikuus kohtus, et nende suhted olid halvenenud Timi usuliste põhimõtete pärast. Mees muutus rangeks ning keelas naisel suud avada. Kui nad üheksa aastat hiljem lahutasid, andis Amber eksmehele laste hooldusõiguse, kuna too teenis Inteli arvutiinsenerina 80 000 dollarit aastas ja tal oli auto. Ema kohtus lastega igal laupäeval kiirtoidurestoranis.

Mõrvapäeval oli Jones läinud marru, kuna avastas kuueaastase Nahtahni kodus elektripistikuga mängimast. Ta tappis poja ning seejärel otsustas ka neli ülejäänud last - Elaine'i (1), Gabrieli (2), Eliase (7) ja Mera (8) - kägistada. Surnukehad mässis mees kilesse ja pani oma autosse, millega sõitis ringi üheksa päevan, enne kui laibad Alabama osariigis maha sokutas. Timi vahistas Mississippi liikluspolitseinik, kes oli tundnud autos surmalehka. 

Jones ei tunnista end mõrvades süüdi, viidates hullumeelsusele. Kaitsjate väitel kannatas mees diagnoosimata skisofreenia all. Sama haiguse all olevat kannatanud Timi ema. Advokaatide väitel murdus Jones, kui abikaasa hülgas ta kõrvalmajas elava teismelise nooruki pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee