Maailm

Loode-Indiat ähvardab kümnendite tugevaim torm – 300 000 inimest on evakueeritud (4)

Toimetas Aare Kartau, 12. juuni 2019 09:53
India meteoroloog näitab radaripildil tsüklon Vayut.Foto: Reuters/Scanpix
Indiale lähenev troopiline tsüklon Vayu võib lähipäevadel mõjutada kuut miljonit inimest Loode-Indias. Ligi 300 000 inimest on juba evakueeritud, teatab CNN.

India siseministri kõneisik teatas täna, et 300 000 inimest paigutatakse tormi tulekuks 700 turvakodusse. Mõjutatud piirkonnas on koolid suletud kuni reedeni. Prognoositakse, et Mumbai linna tabab torm neljapäeval. Tormikahjudega edukamaks toimetulekuks on moodustatud 39 riiklikku loodusõnnetuste kiirreageerimisüksust, milles igas on 45 inimest. Aitamiseks on valmisolekut kinnitanud ka sõjavägi.

Troopiline tsüklon Vayu, mis moodustus esmaspäeval ning muutus teisipäeval Araabia mere kohal tugevaks tormitsükloniks, toob Loode-Indiasse tuulepuhangud, mis võivad ulatuda 34 m/s. Prognoositakse ka tugevat vihmasadu. Loode-India elanikud pole nii tugevat tormi juba kümnendeid näinud. Eelmisel kuul tabas tugev torm Fani aga ka riigi kirdeosa. 

Üldiselt ei jõua tugevad tsüklonid Araabia merelt nii kaugele põhja. Guajarati osariiki pole kakskümmend aastat sellise mõõduga torm piinanud. Viimati räsis tugev torm piirkonda 1998. aastal, kui selle käigus hukkus ligi 10 000 inimest.