Eesti uudised

Niidab nagu segane: tüütu naaber müristab oma hoovis, kuid käib ka naabri muru kallal (37)

Ohtuleht.ee, 12. juuni 2019, 10:38
Foto: PantherMedia/Scanpix
 „Linnas elades olin kuulnud, kuidas mõni kurtis oma naabrite üle, kes hommikul, õhtul ja keskpäeval muudkui niidavad ja niidavad. Ei tundnud üldse asi, millest suurt numbrit teha. Aga nüüd olen ise naabrimehega hädas,“ kurdab 34aastane Hardi.

„Naaber niidab nädalas mitu korda – ausalt, ma isegi ei liialda! Muru ei sa millimeetritki kasvada, sest naaber ajab oma niiduki välja ja põristab mitu tiiru ringi,“ kirjeldab Hardi.

„Selle müra ja kummalise armastuse niitmise vastu elaksin ma veel üle, aga naaber ei suuda leppida, et mina ei pea taolist niitmist vajalikuks oma murupinnal. Ta kipub juba ka minu muru niitma,“ kirjutab mees.

„Aiast sisse ei ole ta mulle niitma veel tulnud, aga aia ümbert ja minu teelt – muudkui käib ja niidab. Alguses andsin viisakalt märku, et minu maalt pole vaja niita. Ta ajas muudkui, et talle pole see tegevus raske ja meeldib. Ma selgitasin küll, et mulle meeldib endale niita ja vastavalt oma äranägemisele, aga ega see ei tähendanud midagi,“ lisab Hardi, et naaber jätkas oma senist tegevust, mille käigus ta tema aia ümbert sai muru vähemalt 2-3 korda nädalas niidetud.

„Minu arust näeb liigse niitmise korral see muru palju kehvem välja. Võtsin end kokku ja üritasin talle palju konkreetsemalt selgeks teha, et jätku minu maa ja muru rahule. Aga tolku ei miskit – ikka käib ja niidab. Ähvardasin kaevata ja avaldusi kõikjale saata, aga ta kuulas ainult vaikides. Nädalavahetuse olime kodust eemal – ikka oli niitmas käidud. Ahistama hakkab selline asi juba,“ usub Hardi, et tõenäoliselt on naabril mingi haigus või kurb kogemus elus.

Tal on natuke isegi naabrist kahju, kuid samas tunneb, et tema elu ja valikuid ahistatakse.

Mida teha?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee