Eesti uudised

Vaimuhaiged tunnistatakse sageli terveks. Sundravi võinuks ära hoida mitu räiget tapmist (35)

Liina Hallik, 11. juuni 2019, 21:20
Šokiteraapiat tänapäeval enam ei kasutata. Küll aga on peetud vajalikuks seaduses eraldi välja tuua, et sundravil viibiva isikuga ei tohi teha kliinilisi katseid, katsetada uusi ravimeid ega ravimeetodeid.Foto: Vida Press
Seaduse järgi saab vaimselt ebastabiilseid ning üldsusele ohtlikke isikuid psühhiaatrilisele sundravile saata ainult kohtuotsuse alusel. Mida teha aga siis, kui lähedane või pereliige kannatab sõltuvus- või muu häire all, mis muudab ta ohtlikuks nii endale kui ka teistele, ent arstid leiavad, et tema ravi ei ole vältimatu? Valdkond on nii keeruline, et psühhiaatrid seda kommenteerida ei söanda, nentides, et psühhiaatriline sundravi on liiga lai ja põhjalikult läbi arutamata teema, et seda meedias käsitleda.

Mullu veebruaris kägistas kanepi- ja amfetamiiniuimas Mart (nimi muudetud) oma isa surnuks ning üritas surnukehaga vahekorda astuda. Perekond oli üritanud ränga narkosõltuvusega meest juba aastaid ravile saata, kuid arstid leidsid, et ta pole kellelegi ohtlik. 2010. aastal tabas Marti (35) põlvevigastus, misjärel hakkas ta valu vaigistamiseks kasutama meelemürke. „Temast sai kanepi liigtarvitaja ja ta muutus täiesti teiseks inimeseks. Vägivaldseks muutus ta 2016. aastal,“ tõdes Mardi õde tunnistajapingis. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

1. aprill 2019, 20:02
Keskmise pommiähvardaja portree: joobes mees, kes tahab „nalja“ teha
5. november 2018, 07:21
Eesti kohtud saadavad sundravile kolm korda rohkem inimesi kui Soomes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee