Eesti uudised

Vangide kaebused koormavad kohtusüsteemi

MOSLEMIST VANGI SUUR MURE: ilma kellata ei saa õigel ajal palvetada (108)

Kristjan Väli, 11. juuni 2019 20:20
MILLAL PALVETADA? Viru vangla kinnipeetaval on suur mure: ramadaani ajal ehk moslemite paastukuul peab ta mitu korda päevas ja kindlal kellaajal palvetama, ent kinnimaja kitsas kambris pole tal kella. Pildil Viru vangla kamber.Foto: Jörgen Norkroos

Viru vangla kinnipeetaval on suur mure: ramadaani ajal ehk moslemite paastukuul peab ta mitu korda päevas ja kindlal kellaajal palvetama, ent kinnimaja kitsas kambris pole tal kella. Muresid on muidki –  kuna ta tohib ramadaani ajal süüa alles pärast päikeseloojangut, siis on toit selleks ajaks külmaks läinud. 

Ei ole ebatavaline, et vangid tunnevad, et neile on liiga tehtud. Paljud neist ei jää käed rüpes ootama, vaid pöörduvad õigluse leidmiseks kohtu poole. Viru vangla moslemist kinnipeetav pöördus sel kevadel Tartu halduskohtu poole suisa terve murede nimekirjaga. Enamik neist on seotud moslemite püha paastukuu ehk ramadaaniga. 

2018. aasta suvest üksikkongis istunud vangi kõige suurem probleem puudutab hügieeni: ta peab enne igat palvust täitma pesemisrituaali, mille ajal tuleb jalad puhtaks küürida. Dušši saab ta kasutada aga ainult ühe palvuse eel, ülejäänud neljal korral mitte. Ülejäänud kordadel kasutab ta pesemiseks pisikest kraanikaussi, aga see tekitab ebamugavust. Jala tõstmine on valulik, kohati isegi võimatu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.11.2019
Mida avastas piinamisvastane komitee Eestis: räpased madratsid ja 225 päeva kestnud üksikvangistus
13.06.2019
Kohus käskis politseil vahialusele hüvitist maksta
10.06.2019
TÖÖJÕUKRIIS VANGLATES: milliseid riske võib töötajate nappus kaasa tuua?
05.06.2019
Tartu vangla andis kogemata koputaja välja: ausast kongikaaslasest sai üleöö kinnimaja „kits“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee