Eesti uudised

Vangide kaebused koormavad kohtusüsteemi

MOSLEMIST VANGI SUUR MURE: ilma kellata ei saa õigel ajal palvetada (111)

Kristjan Väli, 11. juuni 2019, 20:20
MILLAL PALVETADA? Viru vangla kinnipeetaval on suur mure: ramadaani ajal ehk moslemite paastukuul peab ta mitu korda päevas ja kindlal kellaajal palvetama, ent kinnimaja kitsas kambris pole tal kella. Pildil Viru vangla kamber.Foto: Jörgen Norkroos
Viru vangla kinnipeetaval on suur mure: ramadaani ajal ehk moslemite paastukuul peab ta mitu korda päevas ja kindlal kellaajal palvetama, ent kinnimaja kitsas kambris pole tal kella. Muresid on muidki –  kuna ta tohib ramadaani ajal süüa alles pärast päikeseloojangut, siis on toit selleks ajaks külmaks läinud. 

Ei ole ebatavaline, et vangid tunnevad, et neile on liiga tehtud. Paljud neist ei jää käed rüpes ootama, vaid pöörduvad õigluse leidmiseks kohtu poole. Viru vangla moslemist kinnipeetav pöördus sel kevadel Tartu halduskohtu poole suisa terve murede nimekirjaga. Enamik neist on seotud moslemite püha paastukuu ehk ramadaaniga. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

13. juuni 2019, 06:31
Kohus käskis politseil vahialusele hüvitist maksta
10. juuni 2019, 11:03
TÖÖJÕUKRIIS VANGLATES: milliseid riske võib töötajate nappus kaasa tuua?
5. juuni 2019, 11:58
Tartu vangla andis kogemata koputaja välja: ausast kongikaaslasest sai üleöö kinnimaja „kits“

111 KOMMENTAARI

i
Inimkonn. 13. juuni 2019, 14:31
Nii palju siis usust? Äkitsi vajab veel kompassi Mekka leidmiseks? Usaldagu allahit, kül see teatab, et nüüd õige aeg ja suund, otsaesisega vastu põrandat taguda.
r
Riivo 13. juuni 2019, 00:19
Kui me oleme moslemi riigis ei kuula meie usu eelistusi ega muid harjumusi keegi. Suurem tõenäosus on et topitakse puuri et õõnestame nende usku. Ja kui lähed krimi maailma siis usk jääb ukse taha
Loe kõiki (111)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee