Maailm

Ilm on käest: lumi, paduvihmad, rahe, rohutirtsud... (6)

Tõnis Erilaid, Greete Kõrvits, 11. juuni 2019, 19:32
PÄRIS KOLE: tirtsuparv Sardiinias matab enda alla pea terve puutüveFoto: Coldiretti/via REUTERS/Scanpix
Soomes, Lapimaal ei tulnud öösel maha kardetud 15 sentimeetrit lund, aga maa oli siiski valge. Samal ajal tabas Lõuna-Hiinat paduvihm, millesarnast pole varem nähtud.

Guizhou provintsis jäi terve linn kahemeetrise veekihi alla, teatab BBC. Hukkus vähemalt viis inimest ning hävisid sajad majad ja tuhanded hektarid vilja. Sünoptikute sõnul jätkub vihm veel mitu päeva. Sademetega oldi hädas ka Inglismaal, kus mõnes paigas sadas päevaga maha terve kuu sademetenorm. Raudteevalitsus hoiatas, et rööbasteed on üle ujutatud ja soovitas sõidud edasi lükata või otsida reisimiseks muid võimalusi. Münchenis langesid aga tennisepallisuurused raheterad, mis vigastasid inimesi ja lõhkusid aknaid.

Samas on Sardiinia talunikud hädas lausa piiblimõõtu rohutirtsuparvedega. Tirtsud ilmusid välja kuuma ilmaga ja nad panevad nahka kõik põllul leiduva.

Nii jubedat rohutirtsukatastroofi pole Sardiinias nähtud tervelt viimased 60 aastat. Elukad katavad kui tekina ettejäävad puud ja põllud, 10. juuni seisuga hävitasid nad enam kui 2000 hektarit põllumaad. Võimalik, et põhjuseks on ilmamuutused: eelnenud kuud Sardiinias olid ebaharilikult jahedad, nüüd aga läks ilm järsku väga soojaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee