Repliik

Repliik | Vead, mida arukad inimesed EKREle ei andesta (45)

Ain Ostra, Vabaerakond, 11. juuni 2019, 18:59
Foto: Stanislav Moshkov
Igavus ja tülpimus, mis valitses reformikate teerulli ajal on kadunud ja see on ju tore. Igavus soodustab paigalseisu ja seda me ju oma riigile ei soovi. Keskerakonna võimulepääs pakkus vaheldust, kuid pikalt pinki nühkinud kesikud tahtsid kõik aastatega kogunenud mõtted korraga teoks teha ja välja tuli nagu alati – paras segadus ning kaos. Sotsidest ja Isamaast on sõltunud vaid see, kumb suurtest peaministri tooli omab. EKRE tuli propaganda ja populismiga. Ei lahenda rahva muresid muidugi nemadki, aga no lootma ju peab ja ilma lootuseta oleks väga kurb siin ilmas elada.

EKRE moodi laamendamine tekitab esmapilgul hirmu, kuid ma olen veendunud, et demokraatia ja vabadus jäävad Eestis püsima, sest suures pildis on siiski iga EKRE toetaja kohta 3-4 nende vastast. Ja tegelikult ei ole ju EKRE toetaja kuidagigi Eesti vastane, vaid enamjaolt vägagi eestimeelne.

On savi, milliste käemärkidega esineb poisikeseohtu noorsand. Kui aga sarnaste märkidega esinevad valitsuspartei juhtperekonna liikmed, siis vähemalt mulle paistab see irvitava ülbusena. Ah et ületasite välismeedia künnise? Tore, aga ei tasu vast oodata, et Trump teile nüüd patsi lööb.

Mis juba rohkem häirib, on alavääristavad ütlused naiste suunas. Eriti, kui üks selle kaabuga kodaniku poolt pakutud minister praagitakse valitsusest välja kahtlustatuna selles, et alavääristavad sõnad on leidnud väljendust ka tegudes. Kaabuga kodanik, kes on vahepeal saanud lausa siseministriks ja peaks olema iga Eesti kodaniku turvamees, räägib meile süütuse presumptsioonist ja põhiseadusest. Omamoodi irooniline on muidugi see, et mees, kes räägib tõsimeeli mingi müstilise süvariigi olemasolust ja kuidas see meie järgi luurab ning elu juhib, on nüüd siseminister.

Võttes omale õiguse mõnitada Eesti presidenti, võetakse omale õigus mõnitada Eesti põhiseadust ja seda kõike teeb partei, kes kuulutab end kõige rahvuslikumaks.

Mis EKRE-ga siis teha? Midagi pole vast vaja teha. Enamuses on seal ju inimesed nagu me kõik teisedki siin Eestimaal oma murede ja rõõmudega. Elasime üle reformi teerulli, elasime üle keskerakonna kepsleva karjamaale pääsemise ja küll elame üle ka EKRE valitsuses olemise.

45 KOMMENTAARI

h
Helle 14. juuni 2019, 14:07
Ain Ostra.Kogu jutt naiivne ja eluvõõras sõnamulin. Poliitline politsei ja luure on alati ja iga valitsuse ajal olnud, küsimus on: Kelle huvides tegutsetakse?
v
väike meeldetuletus 13. juuni 2019, 22:02
Iga EKRE toetaja kohta 3-4 vastast.........MÕNUS VALE. Ja kui see olekski nii, siis ei tasu unustada mõningaid näiteid sõjaajaloost, kus väiksem vägi on võitnud endast palju suuremaid masse. Ja seda on juhtunud mitmeid kordi ka Eestimaa pinnal.
Loe kõiki (45)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee