Maailm

Surmalaev sikutati Doonau põhjast pinnale (1)

Tõnis Erilaid, 12. juuni 2019, 00:30
Budapest: Õnnetuselaev toodi Doonau põhjast pinnale, kuid osa tema pardal olnud reisijaist on endiselt kadunud.Foto: AFP/Scanpix
Eile hommikul toodi Budapestis Doonau põhjast pinnale jõelaev Hableany (Merineitsi), mis uppus vaid seitsme sekundi jooksul 29. mail kella üheksa paiku õhtul kohaliku aja järgi pärast kokkupõrget suurema alusega Viking Sigyn. Laeval olnud 35 inimesest pääses eluga vaid seitse.

Šveitsi kompaniile kuuluv kruiisilaev Viking Sigyn rammis paduvihmasajusel pimedal õhtul Hableany ahtrit parajasti siis, kui laevad sõitsid Margiti silla alt läbi. 70aastasel Hableanyl lõbusõitu teinud turistidest oli enamik pärit Lõuna-Koreast. Õnnetuse ohvrite arv oli vähemalt viimase poole sajandi jooksul Doonau suurim.

Doonau on praegu kiire vooluga ja veerohke. Ühe laeval viibinu surnukeha leiti rohkem kui 100 kilomeetri kaugusel õnnetuskohast. Kaheksa inimest oli eilseni kadunud. Tuukrite otsinguid on peale kõrge vee seganud ka see, et vesi on ülimalt sogane, isegi välja sirutatud käe sõrmi pole näha. Kohalikele sukeldujatele tulid abiks ka Lõuna-Korea tuukrid.

Eile alustasid tuukrid otsinguid laevas kohe pärast seda, kui ülatekk oli pinnale tõusnud. BBC teatel leiti laeva kapteni ja kolme lõunakorealase surnukehad. Nende seas oli ka ainus uppunud laps, kuueaastane tüdruk. Hableany pinnale toomine kestis kuus tundi.

Viking Sigyni ukrainlasest kapten, 64aastane mees, vahistati 1. juunil, kuid tema kruiisilaeval lubati reisi jätkata. Kaptenit süüdistatakse hooletus laevajuhtimises, mis viis paljude inimeste hukkumiseni. Tema advokaatide sõnul eitab kapten oma süüd ja kinnitab, et ei teinud midagi valesti.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee