Maailm

Narkokuritegudes süüdi lavastatud Vene ajakirjanik pääses vabaks (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. juuni 2019 20:45
PISARAIS: ajakirjanik Ivan Golunov kohtusaalis. Tema särgil seisab kiri: „Toimetus nõuab verd!“ ning õla peal Vene propagandaväljaande Russia Today logoFoto: Reuters/Scanpix
Internetiväljaande Meduza ajakirjanik Ivan Golunov kinnitas kohtusaalis, et politseinikud sokutasid tema taskusse narkootikume, mille „leidmise“ järel ta käeraudu panid ja vahistasid. Näib, et seekord olid tema poolel ka Vene võimud, kes mehe vabaks lubasid.

Meduza vahendab, et nende uuriv ajakirjanik Golunov on vaba kõigist kriminaalsüüdistustest. Vene siseminister Vladimir Kolokoltsev sekkus isiklikult, teatades, et Golunovi vastu esitatud süüdistused tuginevad ebapiisavatel tõenditel. Kolokoltsev lubas ka vallandada kaks politseiametnikku, kelle alluvad vahistamisel osa võtsid. Arreteerijaid ootab lühiajaline sundpuhkus, kuniks asja uuritakse. Hiljemalt 11. juuni õhtuks lubas siseminister ka allkirjastada dokumendi, mis vabastab Golunovi koduarestist.

„Usun, et hoolimata nende ametialastest seostest peavad kõigi kodanike õigused alati kaitstud olema,“ seisis siseministri avalduses.

Neljapäeval „avastasid “ Golunovi vahistanud politseinikud tema kotist rohkem kui kolm grammi kanget mõnuainet mefedrooni. Hiljem leiti tema üürikorterist väidetavalt ka 5,42 grammi kokaiini. Siseminister Kolokoltsev ei kommenteerinud kuidas, kelle käe läbi ja kas üldse antud narkootilised ained Golunovi juurde sattusid.

Loe juhtumist lähemalt SIIT.

Samal teemal

09.05.2019
Vene ajakirjanik: politsei sokutas mu kotti narkootikume!