Maailm

KURB... Indias suri neli ööpäeva kaevupõhjas lõksus olnud mudilane (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. juuni 2019, 22:03
TRAAGILINE ÕNNETUS: kahjuks venis päästeoperatsioon lapse päästmiseks liiga pikaleFoto: AFP/Scanpix
Sangruri päästjad tõstsid välja möödunud nädalal kaevu kukkunud väikese poisikese surnukeha. Kohalik rahvas on marus: miks venis lapse päästmine nii pikale?

Neljapäeva pärastlõunal kukkus mänguhoos kaheaastane poiss 33 meetri sügavusse kaevu. Kasutamata kaev oli kõigest 23sentimeetrise laiusega, mis tegi päästetööd eriti keeruliseks, vahendab Yahoo News. Teisipäeva varahommikul kell viis ehk 110 tundi, neli ja pool päeva pärast õnnetust leidsid päästjad viimaks poisikese, kuid kahjuks ei olnud temas enam eluvaimu...

Lapse surma põhjustas ilmselt vee- ja toidupuudus, mitte lämbumine. Selliseid katmata kaevuauke on aga täis kogu India. Alles märtsis kukkus ühte sellisesse kaevu pooleteiseaastane laps, kes aga õnneks pääses kõige hullemast, ehkki temagi päästmine võttis aega. Laps istus kaevus kaks ööpäeva.

Kohalik rahvas Sangruris on aga maruvihane, et päästeoperatsioon nende sõnul niivõrd käpardlik ja aeglane oli. Valitsus saatis kohapeale korda valvama politsei, muretsedes, et õige pea hakkab vihane ja meelt avaldav rahvamass märatsema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee