Eesti uudised

ILMATEENISTUS HOIATAB: äike liigub Eesti poole (21)

Juhan Mellik, 11. juuni 2019 14:47
Eestile lähenev äikesevihm.Foto: Facebook/Riigi Ilmateenistus
Läänemere kohale on kogunenud äikesevihmapilved, mis põhja poole liikudes ja just Eesti saarteni jõudes muudavad suunda ning tüürivad kogu Eestimaa kohale.

Riigi Ilmateenistus selgitab, et pilvede edasi põhja suunas liikumist takistab Põhja-Euroopa kohal tugevnev kõrgrõhuala, mis kogunenud sademeid ja äikest uuesti lõuna ja kagu suunas lükkab. 

Teisipäeva õhtul jõuab Läänemere lõunaosast madalrõhulohus järjest võimsamaks arenev konvektiivsete äikesepilvede süsteem Saaremaale ja Liivi lahele ning liigub edasi mandrile. Äikesega kaasnevad üle 20 m/s puhuvad tuuleiilid ja kohati tugev sadu ja rahe.

Kolmapäeva öösel laieneb madalrõhulohk Eesti kohale ja vihma- ning äikesepilved liiguvad Liivi lahelt üle Mandri-Eesti kirde-ida suunas. Sajab vihma, on äikest ja kohati on sadu tugev, võimalik rahe. Äikesega kaasnevad tugevad üle 20 m/s tuuleiilid. Päeval sajab hoovihma kohati ja võimalik on äike. Öösel tugevnenud kirdetuul puhub ka päeval rannikul puhanguti 15, põhjarannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..14, Lõuna-Eestis kuni 17°C-ni, päeval 15°C-st põhjarannikul kuni 23°C-ni Lõuna-Eestis. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee