74aastane Frederick Lenczycki ehk „Isa Fred“.Foto: stjosephpost.com
Toimetas Aare Kartau 11. juuni 2019 15:06
Mai lõpus tunnistas 74aastane endine katoliku kiriku preester, et on pilastanud ligi 30 poisslast. Mehe ülestunnistusest selgus, et ta oli 1990ndatel käskinud kahel noorel poistel enne nende pilastamist laps-Jeesusteks riietuda, vahendab The Mind Unleashed.

St. Louises elav Frederick Lenczycki ehk „Isa Fred“ oli rohkem kui kaks kümnendit tagasi St. Louise DePauli Tervisekeskuses vaimulikuna töötades pilastanud kahte noorukit. Ohvrid väitsid, et Lenczycki oli käskinud neil riietuda jeesuslapseks, et nood saaksid usuteemalisest võistlusest osa võtta. Mingit võistlust aga ei toimunud – see oli vaid preestri ettekääne poistega omaette olla. Lapsed pidid kaasa mängima Lenczycki perverssetes rollimängudes. Mees tunnistas ka ise viimaks kõik üles.

Lenczycki oli ka varem sarnaste tegudega silma hakanud. Ta tunnistas 2004. aastal üles, et oli 1980ndatel seksuaalselt ahistanud Chicagos kolme noort poissi. „Isa Fred“ veetis selle tõttu viis aastat trellide taga. Tema viimasest tunnistusest selgus, et ta oli pilastanud 25 aasta jooksul kuni 30 poissi erinevates osariikides. 2008. aastal sai ta esimeseks USA preestriks, kes märgistati seksuaalselt vägivaldse isikuna.

Randy Kanaday – üks Fred Lenczycki ohvritest – ütles, et tunneb viimaks kergendust õigluse jaluleseadmise üle. „Kõik need aastad vaatasid inimesed vaid kõrvale. Nüüd viimaks juhtub midagi,“ ütles Kanaday. Lõplik kohtuotsus tehakse Lenczycki kohta 15. augustil.