Maailm

USA välisminister keelas esinduste ees vikerkaarelippude heiskamise (17)

Toimetas Aare Kartau, 11. juuni 2019 10:09
Vikerkaarelipp Brooklynis.Foto: Reuters/Scanpix
USA välisminister Mike Pompeo keelas riigis diplomaatiliste esinduste ees LGBT kogukonna vikerkaarelippe vardasse tõmmata, teatab France24.

Evangeelne kristlane Pompeo ütles, et tema defineerib abielu kui liitu mehe ja naise vahel, ent austab oma töötajaid, vaatamata nende seksuaalsele orientatsioonile. Välisministeeriumi esindaja Morgan Ortagus ütles esmaspäeval ajakirjanikele, et ministri seisukoht on selline, et lipuvardas peaks lehvima vaid Ameerika Ühendriikide lipp. See tekitas geiõiguslastes suurt pahameelt.

Ortagus mainis, et USA suursaadikud välisriikides võivad juunis – Pride kogukonnale pühendatud kuus – omal soovil vikerkaarelippu saatkondade ees demonstreerida, see keelati vaid kohalikes esindustes. 2019. aasta juuni märgib New Yorgi Stonewalli ülestõusu 50. aastapäeva, mis tähistas modernse gei-liikumise algust. Ortaguse sõnul soovivad paljud välisministeeriumi töötajad üle maailma sel põhjusel juunit tähistada. 

Kriitikud andsid muidugi tuld ka president Donald Trumpi suunas. Demokraatide hulka kuuluv senaator Ed Markley väitis, et Trumpi administratsiooni otsus on jultunud rünnak LGBT kogukonna õiguste vastu. Richard Grenell, Ameerika Ühendriikide suursaadik Saksamaal ning üks välisministeeriumi tuntum homost liige on avaldanud aga president Trumpile ja asepresident Mike Pence'ile tunnustust, et nood on töötanud selle nimel, et lõpetada homoseksuaalsete inimeste tagakiusamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee