Eesti uudised

PRÜGIÄRI: Arvo Sarapuu väimees astub kohtu ette (9)

Siim Randla, 11. juuni 2019 07:07
 Margo Tomingas  Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees
Prokuratuur on saatnud kohtu alla toimingupiirangu rikkumises kahtlustatavad Kaido Laanjärve ja Arvo Sarapuu väimehe Margo Tominga.

2017. aasta mais pidas kaitsepolitsei Tallinna prügiäri kriminaalasja raames kinni toonase abilinnapea Arvo Sarapuu, kes kahtlustuse kohaselt leppis talle lähedalseisva ATKO Grupi omanikeringi kuuluva mehega kokku, et AS ATKO Grupp ja selle tütarettevõtted osalevad Tallinna keskkonnaameti poolt avaldatud jäätmeveo teenuse riigihangetel variühingu kaudu, vahendab ERR. Lisaks Sarapuule said kahtlustuse BWMi juhatuse liige Kaido Laanjärv ning Sarapuu väimees, ATKO Grupi juhatusse kuulunud Margo Tomingas. 

Samal teemal

Kahtlustuse kohaselt mõjutas Sarapuu tegevus oluliselt ja vahetult OÜ-d Baltic Waste Management, mis allub väljaspool Sarapuu ametiseisundit tema korraldustele ja tegutseb tema huvides ja kahtlustuse kohaselt suunas Sarapuu  keskkonnaametis ja Tallinna Jäätmekeskuses Baltic Waste Management OÜ kohta esitatud klientide kaebuste lahendamist ettevõtte huvides, vältimaks töövõtulepingutest või seadusest tulenevate sanktsioonide rakendamist.
Läinud aastal lõpetas riigiprokuratuur Tallinna endise abilinnapea, keskerakondlase Arvo Sarapuu kriminaalasja oportuniteediga ja Sarapuu kohustus tasuma riigituludesse 12 000 eurot. 

Nüüd on Margo Tomingas ja Kaido Laanjärv saadetud toimingupiirangu rikkumist ja sellest osavõtmist käsitleva paragrahvi alusel kohtu alla. 

Riigiprokuratuur ei ole süüdistuse sisu lähemalt kommenteerinud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee