ARENG: Pilt on tehtud 2014. aastal Oma Festivalil. Toona pidas homoseksuaalsust vastuvõetamatuks 59 protsenti Eesti elanikest. Viis aastat hiljem on see protsent 52.Foto: Teet Malsroos
Viljar Voog 11. juuni 2019 00:06
Kuigi üha vähematele Eesti elanikele on homosuhted täiesti vastuvõetamatud, jäävad gei- ja lesbipaaride aktsepteerijad ikkagi vähemusse, näitab üle aasta korraldatav LGBT-uuring.

Kuigi üha vähematele Eesti elanikele on homosuhted täiesti vastuvõetamatud, jäävad gei- ja lesbipaaride aktsepteerijad ikkagi vähemusse, näitab üle aasta korraldatav LGBT-uuring.

Suuresti on tegu siiski LG-uuringuga, sest neljandat korda korraldatud küsitluses ühtegi biseksuaalsuse teemat ei käsitletud ja teadlikkus transinimestest on Eestis veel lapsekingades. Seega räägitakse enamasti lesbidest ja geidest. Ühiskondlikult vaadatakse neile viltu. Kui rääkida millestki positiivsest, siis kaks aastat tagasi pidas homoseksuaalsust täiesti vastuvõetamatuks 33 protsenti veidi üle 1000 küsitletust. Tänavuses uuringus oli see number langenud 29 protsendile. Üldpilt pole kahe aastaga muutunud – 52 protsendile inimestest ehk enam kui poolele on geid ja lesbid vastuvõetamatu nähtus. Positiivselt suhtub neisse 41 protsenti küsitletutest.

Vähemalt pole sallimatus kahe aastaga suurenenud. „Meil tekkis endal tunne, et ühiskonna meelsus on läinud negatiivsemaks, aga tegelikult ei ole, nagu uuring näitab,“ ütles Eesti LGBT ühingu juht Kristel Rannaääre kerge ohkega. „Väikeste sammudega liigume siiski positiivses suunas, kuigi poliitiline olukord, mis Eestis praegu valitseb, on jätnud teistsuguse tunde.“

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99