Maailm

Trumpi eksadvokaadi vanglaelul pole väga vigagi (2)

Tõnis Erilaid, 10. juuni 2019 18:44
VANGLASSEMINEK ALGAS: Koduuksest väljunud, sattus Cohen (tagapool) reporterite piiramisrõngasse.Foto: AFP/Scanpix
Kui Donald Trumpi tähtadvokaat ja lähedane abimees, et mitte öelda südamesõber Michael Cohen tänavu mai alguses oma Manhattani luksuskorterist välja astus, värises ta süda hirmust vangla ees – algamas oli kolmeaastane istumine trellide taga Otisville'i kinnipidamisasutuses numbri 86067-054 all. Nüüd väidab CNN, et hirm oli asjatu. Cohen on staar ka vanglas.

„Ta nõustab siin inimesi õigusküsimustes,“ kirjutab The Daily Beast, märkides, et eriti huvitab neid see, kuidas maksti raha erootikatähele Stormy Danielsile ja Playboy nädalatüdrukule Karen McDougalile, et nood ei lobiseks oma suhetest Trumpiga, ja mis ja kuidas naiste ning tulevase presidendi vahel ikkagi juhtus. Algul pisut peljati Cohenilt sensatsioonilisemate asjade üle pärida. Mine tea, järsku on mees üleolev ega taha oma elitistlikust kõrgusest lihtsaid vange märgata. See kartus hajus kiiresti. Siinkohal märgib CNN, et Trump ise on eitanud igasuguseid suhteid nende naistega.

Samal teemal

CNN lisab, et Cohen omakorda poleks kunagi uskunud, et inimesed on vanglas nii asjalikud ja tulevad nõu andma, kuidas siin käituma peab.

Cohen mõisteti süüdi maksupettustes, kongressi ees valetamises ja Danielsile ning McDougalile vaikimisraha maksmises. Ta võis olla karistuse pärast pahane, sest pärast väikest pealekäimist ladus ta rahvaesindajatele välja kõik, mida Trumpist teadis. Ja rohkemgi veel. „Tuli välja, et mina olen ainus, kes kogu selle Trumpi-jama eest trellide taha läks,“ on vang 86067-054 kurtnud. Sõprade teatel on Cohen tänaseni siiski lausa üle ujutatud tänukirjadega selle eest, et Trumpi patud päevavalgele tõi. „Ta on palju stressivabam kui vanasti,“ lisab üks tuttav, kelle teada Cohen kirjutab vanglas ka raamatut oma elujuhtumistest.

VABADUS JÄI SELJATAHA: Tähendusrikas must auto Coheniga jõudis Otisville'i vangla territooriumile. Foto: Reuters/Scanpix

Kerge režiimiga vangla   

Enamik New Yorgist tubli saja kilomeetri kaugusel asuva Otisville'i vahialustest on juudid. Valitseb lahe olukord – näiteks saab Cohen iga päev tennist mängida ja muud tervisesporti teha. Advokaadi sõnul on ta kümmekond kilo alla võtnud. „Kui me kohtume, siis ei lase ta minul sugugi esimesena küsida, et kuidas läheb. Otse vastupidi: ta tunneb huvi minu eluolu vastu,“ ütles advokaat Lanny Davis CNNile. „Tema kambas siin vanglas on enamasti juudid, koos käiakse koššerlõunal ja niisama aega veetmas.“ Tõsi, Cohen on endise gurmaanina kurtnud, et lõunad on Otisville'is viletsad.

Ka perekond on Trumpi endisel advokaadil külas käinud, kuid ta igatseb neid sagedamini näha.

Kuid vanglas tuleb ka tööd teha. CNNile on öeldud, et Coheni hoole all on kinnipidamisasutuse kliima- ja ventilatsiooniseadmed.

Cohen ei ole siiski Otisville'i kuulsaim vang. Siin istub maksupettuste eest tõsielusarja „Jersey Shore“ täht Mike Sorrentino ning pettusmulliks osutunud Fyre festivali korraldaja, suure raha kokku krabanud Billy McFarland.

Cohen vabaneb sõbralikust vanglast 2021. aasta detsembris ja on kinnitanud, et tal on veel tagataskus nii mõndagi, mida Trumpi kohta päevavalgele laduda. Pealegi loodab mees, et eeskujulikult käitudes pääseb ta trellide tagant enne tähtaega. Vahest otse järgmiste presidendivalimiste eel.

Samal teemal

06.02.2019
Ligi kaks kolmandikku ameeriklastest usub, et Donald Trump on kriminaal
27.01.2019
KÕIK OLI ÜKS SUUR REKLAAMITRIKK? Coheni ülestunnistus Kongressile: „Trump valetas, sest ei uskunud, et iial valimised võidaks!“
12.11.2018
„Tema pärast läksin tumedale teele!“ Donald Trumpi endine ihuadvokaat läheb 3 aastaks vangi