Maailm

Ajalooline kuunar uppus: kaheksa vigastatut (9)

Tõnis Erilaid, 10. juuni 2019 18:04
KAVANDATAKSE PÄÄSTETÖID: Auväärsest puupurjekast on praegu jõepinnal näha vaid mastid.Foto: AP/Scanpix
Äsja restaureerijate käe alt tulnud 1883. aastal vette lastud puukerega kuunar Elbe No 5 uppus Hamburgist 30 kilomeetri kaugusel läänes pärast kokkupõrget Küprose lipu all sõitnud konteinerlaevaga Astrosprinter. 141meetrine konteinerlaev vigastusi ei saanud ja jätkas oma teed.

Kuunari pardal oli 43 inimest, kes päästeti kiiresti tänu õnnelikule juhusele: viis päästepaati olid vaid mõnesaja meetri kaugusel seoses ühe väiksema õnnetusega, ütles päästeameti esindaja ajalehele Hamburger Tageblatt. Vigastada sai kaheksa inimest, nende seas kaks last. Ühe pardalolnu vigastused olid tõsised, teatab Deutsche Welle.

Kuunar uppus laupäeval Elbe jõel, kui päästjad püüdsid laeva kaldaserva sikutada.

37 meetri pikkune Elbe No 5 ehitati omal ajal lootsilaevaks ja oli Hamburgis viimane säilinud puupurjekas. 1920. aastal müüdi kuunar Ühendriikidesse, kus reisimees Warwick Tompkins kasutas seda ujuvmajana. 2002. aastal ostis Hamburgi meresõprade ühing purjeka Saksamaale tagasi ja sellest ajast on kuunar seilanud turistidega Hamburgi sadama lähikonnas. Vahepeal üheksa kuud Taani laevarestaureerijate hoole all olnud alusel vahetati poolteise miljoni euro eest mõned kereplangud ja nina ning lõbureisidega alustati uuesti läinud kuul. Purjeka ennistamisel osalenud Wolfgang Bentz ütles Hamburger Tageblattile, et ei saanud ööl pärast kuunari hukkumist sõba silmale. „Olin valvel kuunari juures, mille murdunud mast oli veel näha. Laeva saab üles tõsta ja tõenäoliselt ka uuesti merekõlblikuks teha. Väiksemaid vigastusi on ta ju varemgi saanud.“  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee