Seisukoht

Seisukoht | Tartus ratta selga! (5)

Ats Kuldkepp, reporter, 10. juuni 2019, 20:12
Laupäeval kodulinna Tartusse jõudes ei saanud esimese hooga aru, mis toimub. Iga viie sekundi järel vuhises vastu must, kohmaka disainiga jalgratas. Ahjaa, kuulus rattaringlus on käima läinud. Tuli meelde küll. Loogiline, kesklinnas on uudishimulikke ikka palju. 

Emajõe äärest eemale kõndides jäi kõik samaks. Rattureid oli endiselt igal pool ja kitsamatel teedel isegi tüütult palju. Eks tuleb uue olukorraga harjuda. Andrus Ansipit parafraseerides: kui pedaalisõtkujaid on kurguauguni, siis sellises Tartus ma elada tahaksingi.

Nägin viimastel nädalatel, kuidas eri paikadesse rattaparklad kerkisid. Aga olen loomult kõndimise-, mitte rattausku ja seega ei hakanud uurima, mis, kuidas ja kui palju. Las sõidavad, kui tahavad. 69 parklat nii väikese linna kohta on muljetavaldav number. Neid on reaalselt iga nurga peal. Kui asi on nii mugavaks tehtud, siis miks mitte järgmine  kord ka ise lenksust haarata.

Paraku tuleb töö tõttu suurem osa ajast veeta autokultuse käes vaevlevas pealinnas. Tallinnas poleks nii mastaapsel rattaringlusel isegi mõtet. See võitlus on paraku juba kaotatud.

5 KOMMENTAARI

s
Samuel Sam 11. juuni 2019, 13:19
See pole midagi, Postimehes oli , et Euroopa liit hakkab nõudma elektriautodelt müra tekitamist. Võib juhtuda, et varsti kästakse ratastele kilukarbid nööriga taha kolisema panna!
t
tasuta 11. juuni 2019, 10:29
kommunism lõpeb paari nädalaga
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee