Eesti uudised

Mart Helme: ERRi uue maja asemel saab tõsta politseinike ja päästjate palku (155)

Toimetas Triinu Laan, 10. juuni 2019, 15:42
Foto: Stanislav Moshkov
Siseminister Mart Helme ütles pühapäeval Tallinna TV saates "Nädal+", et Eesti rahvusringhäälingu uue maja ehitamisest loobumisel ja kanalite erastamisel jääks raha politseinike ja päästjate palgatõusuks.

"Selleks, et vältida mingi uue telemaja ehitamist 60 miljoni eest umbes, võiksime hakata koomale tõmbama hoopiski kogu ERR-i gruppi. Erastada Raadio Tallinna, erastada Raadio 2, erastada ETV2, erastada ETV+ ja jätta ainult Vikerraadio, Klassikaraadio, ETV. Ja ümber vaadata olemasolevate hoonete vajadused," rääkis Helme.

Helme sõnul maksaks vana maja reontimine vaid seitse miljonit nin gülejäänud rahaga saaks tõsta politseinike ja päästjate palku.

Tõnis Lukas ütles ERR-ile, et tema ei ole selliseid analüüse näinud, et vajaliku kvaliteediga stuudiod saaks teha vanade hoonete renoveerimisega seitsme miljoni euro eest.

"Praeguseni on kultuuriministeerium rahvusringhäälingu teemadega tegelenud ja kui kellelgi on täpsemaid analüüse, siis ma saangi võib-olla just neid kommenteerida. Kõigepealt ootan siis ära siseministeeriumi vastava analüüsi, miks just rahvusringhäälingu need ja need osad peaks eraldama ja siis saab rääkida. Ootan siseministeeriumi analüüsi, kes on kultuuriministeeriumilt selle üle võtnud," kommenteeris Lukas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee