Maailm

Trump: head suhted Venemaaga on ka vaatamata nõiajahile võimalikud (8)

Toimetas Aare Kartau, 10. juuni 2019 13:46
Donald Trump ja Vladimir Putin möödunud aastal Helsingis.Foto: AP/Scanpix
Pärast eriprokurör Robert Muelleri tagasiastumist teatas USA president Donald Trump, et Ameerika Ühendriigid saavad kõigele vaatamata edendada suhteid Venemaaga, vahendab The Moscow Times.

Venemaa mõju 2016. aasta USA presidendivalimistele uurinud eriprokurör Robert Mueller tõdes enne ametist lahkumist kahe nädala eest, et uurimine ei saanudki kunagi lõppeda Trumpi vastu kriminaalsüüdistuste esitamisega. Mueller ei väitnud ka, et Trump oleks süüdistustest puhas olnud ning andis edasise otsustamise Kongressi kätte.

Trump ise ütles neljapäeval Fox Newsile antud intervjuus, et Muelleri „nõiajaht“ ei tohi takistada USA ja Venemaa vahel heade suhete loomist. „Ma arvan, et võlts nõiajaht võis seda kahjustada,“ väitis Trump ning lisas, et Mueller jättis tunnistusi andes endast lihtsalt rumala mulje.

Reedel teatas Kreml, et Vladimir Putin ja Donald Trump võivad taas kokku saada juba G20 kohtumisel, mis toimub juuni lõpus Jaapanis Osakas. „Muidugi on see võimalik. Kõike võib juhtuda,“ sõnas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kahe suurriigi presidentide kohtumisest.

Samal teemal

05.06.2019
Lõpeb USA presidendipaari riigivisiit Suurbritannias
29.05.2019
„Kui oleksime kindlad, et president ilmselgelt kuritegu ei sooritanud, oleksime selle välja öelnud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee