Eesti uudised

Coop Pank plaanib börsile minna (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. juuni 2019 13:14
Coop Panga juht Margus RinkFoto: Madis Veltman/ Ekspress Meedia
Coop Pank teatas plaanist minna poole aasta pärast Tallinna börsile, sest oma turuosa kasvatamiseks on pangal vaja rohkem kapitali.

Coop Panga juht Margus Rink iseloomustas kahte aastat turul kiire kasvu perioodina, kus era- ja ärikinnisvara laenuportfell kasvas mitu korda, tugevalt kasvas ka tarbimislaenude väljastamine.

Samal teemal

Eesti turul tegutseb viis universaalpanka, millest suurim on Swedbank, järgnevad SEB, Luminor, LHV ja väikseim neist ongi Coop. Kahe aastaga on brändi tuntus kasvanud, iga kolmas inimene oskas panka nimetada ja soovitusindeksi uuringus on Coop Pank LHV järel teisel kohal.

Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihand ütles, et kui pank poleks manööverdanud end välja mitteresidentide ärist, oleks nende turuosa kasvanud veel kiiremini ning tunnitas, et panka tegema hakates ei olnud unistust jääda paariprotsendise turuosa peale tiksuma.

Esmaspäeval tegid panga aktsionärid otsuse suurendada aktsiakapitali nelja miljoni euro võrra ja sellele lisaks sai panga juhatus volituse asuda ette valmistama aktsiate avaliku noteerimise protsessi.

Samal teemal

17.03.2019
Uue laenuportaali juht: panku on palju, neid peab oskama võrrelda
02.09.2017
UUS PANK EESTIS! Coop Pank avas uksed