Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS | Alanud nädal pole enam kõrvetavalt kuum, vaid pehme ja vihmane (1)

Ohtuleht.ee, 10. juuni 2019, 11:23
Foto: Martin Ahven
Kui möödunud nädalal ehmatas ilm 30kraadise kuumusega, siis sellel nädalal püsivad temperatuurid leebema 20 kraadi lähedusest ning vihmahood hoiavad õhu niiskena. Oodata on ka paukuvat äikest.

Esmaspäeval on küll piverünki, aga ilm püsib sajuta. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on 20..24 kraadi, meretuulega rannikul on jahedam.

Teisipäeval tuleb Läänemere poolt madalrõhkkond. Öö on rahulik ja üksikute vihmahoogudega ning need on enamasti nõrgad. Päeval on sajuhooge laialdaselt ja õhtu poole on võimalik ka äike. Päeval tugevneb idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 17..22, Lõuna-Eestis kuni 25 kraadi.

Kolmapäeval jääme kahe rõhuala piirimaile: Läänemerelt laieneb madalrõhkkonna serv Eestini, Karjala poolt on vastas kõrgrõhkkond. Hoovihm ja äike on väga tõenäolised. Puhub üsna tugev kirde- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 15 kraadist põhjarannikul 21 kraadini Kagu-Eestis. 

Neljapäeval oleme samuti kahe õhumassi piirialal, kuid vähehaaval suureneb edela poolt madalrõhuala mõju. Öösel sajab kohati, päeval laialdaselt hoovihma, on äikesevõimalus. Puhub mõõdukas ida- ja kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 7..13, päeval 18..23, Lõuna-Eestis võib 27 kraadini tõusta.

Reedeks jääb Eesti madalrõhualasse. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikest. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval 20..27 kraadi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee