Eesti uudised

Tahad LHV kontoga SEB netipangas toimetada? Varsti on see võimalik (8)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. juuni 2019, 07:17
Foto: Stanislav Moshkov
Pangad pingutavad, et saada suve lõpuks valmis rakendus, mis laseb kliendil ühte internetipanka sisse logides arveldada ka kontodel, mis tal teistes pankades on.

SEB Balti strateegia ja kliendikogemuse juht Andra Altoa kommenteeris ERRi uudisportaalile, et see muudatus annab inimestele võimaluse oma finantsidest paremini aru saada ja mugavalt ühest kohast kõikide toimingutega ühele poole saada.

Samas ei ole selle lahenduse taga ainult kliendi kogemuse mugandamine, vaid see on ka viis avada pangandusturgu uutele finantsteenuse pakkujatele ehk niiöelda mittepankadele, kohustus avatud pangandusturu tekkimiseks tuleb Euroopa pangandusdirektiivist. Nii ei pruugi me tuleviks enam rääkida pikkadest lojaalsetest kliendisuhetest, kuna see muudatus teeb pankadest sisuliselt ainult platvormi, millelt klient saab eri finantsteenuseid tarbida.

Muudatus on eeldatavasti kolmepoolselt vastastikku kasulik tehing: konservatiivsed ja aeglaselt uusi teenuseid välja töötavad pangad saavad väikestelt fintech-ettevõtetelt kaasaegseid ja kiiresti turu vajadusi arvestavaid teenuseid, fintech-ettevõtted saavad pankadelt kliendiandmeid, kellele oma teenuseid pakkuda ja klient peaks saama tema vajadusi paremini tabavaid lahendusi, mis tema isiklikku või ärielu peaksid edasi aitama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee