Seisukoht

Seisukoht | Eesti järjekordne triumf (9)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 9. juuni 2019, 20:40
Foto: Alar Truu
Eesti pääses küll ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks, aga kuidas seda uudist süüa tuleks, kas noa-kahvli või lusikaga? Kuidas seda saavutust seletada mitte surnud jänesele, vaid näiteks tuhandele töö kaotavale Ida-Viru energeetikule? Võib enam kui kindel olla, et ei kaevurid, poetagune seltskond, pensionärid ega lihtsalt suvaline inimene tänavalt poliitikute-ametnike eufooriat ei jaga. 

Olnuks uudis maailmaajalooline, täitunuks Eesti linnade tänavad juubeldava rahvamassiga. Tegu on samasuguse maailmaajaloolise sündmusega nagu Eesti eesistumine ELis. Mööda maailma häältejahil tuuritades ununes poliitikuil kodune publik aga täiesti.

Nii jäigi pidu vaid ametnike tänavasse, kui vaadata Eesti delegatsiooni eufoorilist juubeldamist ÜRO saalis - idamaist tarkusetera säilitada oma nägu igas olukorras emotsioone kontrolli all hoides valdab Eestis vaid Tallinna linnapea. Veel kummalisemana näis sel puhul eestlaste korraldatud julgeolekudisko, seal väänelnud ekstaatilistest kehadest fotoreportaaži vaadates meenusid millegipärast fotod ülikooli raamatukogu skandaalsest jõulupeost.

Aga muidu on seltskond igati väärikas, kellega koos julgeolekunõukogus maha istuda, teiste seas ka Tuneesia, Niger ning isegi Saint Vincent ja Grenadiinid!

Samal teemal

12. juuni 2019, 16:21
Urmas Reinsalu ÜRO julgeolekunõukogust: oleme juba rahaliselt plussis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee